Trwa ładowanie...

"Rozmowy w toku" z Haiti: Drzyzga na tropie voodoo

"Rozmowy w toku" z Haiti: Drzyzga na tropie voodooŹródło: TVN
d3t7qdf

Ewa Drzyzga wraz z ekipą "Rozmów w toku", przy wsparciu UNICEF, poleciała na Haiti. 2 lata po trzęsieniu ziemi na tej karaibskiej wyspie jej mieszkańcy nadal nie mają dachu nad głową, dostępu do pitnej wody i codziennie walczą o przeżycie. Relacja z tej wstrząsającej podroży w najbliższym programie reporterki.

W najgorszej sytuacji są dzieci. I nie chodzi wyłącznie o milion haitańskich sierot. W kraju, którym nie ma prawa, które skutecznie chroni dzieci, każde z nich jest łakomym kąskiem dla tych, którzy zajmują się nielegalną adopcją czy handlem organami. Haiti to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Wielodzietne rodziny niejednokrotnie same decydują się oddać swoje pociechy zupełnie obcym osobom, w nadziei na ich lepszy los.

Takie dzieci nierzadko są przez nowych opiekunów wykorzystywane do ciężkich prac domowych, głodzone, bite, poniżane, a nawet molestowane. Ewa Drzyzga zastanawia się co się musi stać, żeby to zmienić. Będąc na Haiti próbowała też zrozumieć fenomen tego katolickiego kraju, w którym Voodoo jest religią. To jedyny taki kraj na świecie. Kapłani i kapłanki Voodoo doradzają w problemach miłosnych, zawodowych, uzdrawiają. Ekipa "Rozmowy w toku" obserwowała ceremonie, w których ofiarą dziękczynną były zwierzęta.

d3t7qdf

Zobacz reportaż z Haiti w "Rozmowach w toku": poniedziałek i wtorek – 21 i 22 maja, godzina 15.55, w TVN.

(fot. TVN)
Źródło: (fot. TVN)
(fot. TVN)
Źródło: (fot. TVN)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d3t7qdf

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d3t7qdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t7qdf