Trwa ładowanie...

"Rozmowy w toku" także dla niewidomych

Share
"Rozmowy w toku" także dla niewidomychŹródło: AKPA
dzze5e0

Stacja TVN od początku września br. zaczęła emitować talk-show *Ewy DrzyzgiRozmowy w toku” wraz audiodeskrypcją, czyli dodatkowym omówieniem dla osób niewidomych.*

Z audiodeskrypcją od około dwóch miesięcy nadawane są także programy z kanałów tematycznych Grupy TVN: “W roli głównej” (emisja w TVN Style i TVN 7), “Druga strona medalu” (TVN Style”) oraz “Męski typ” (TVN Turbo).

Dźwięk z audiodeskrypcją jest nadawany jako druga fonia dodatkowa, którą opcjonalnie można włączyć w odbiorniku. Usługa audiodeskrypcji dostępna jest przy sygnale nadawanym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, cyfrowego przekazu satelitarnego oraz w cyfrowych sieciach kablowych (o ile udostępniają ją operatorzy). Dodatkowym warunkiem korzystania z audiodeskrypcji jest posiadanie telewizora z odbiorem cyfrowym.

dzze5e0

Audiodeskrypcję przy swoich pozycjach programowych od czerwca br. udostępnia także Telewizja Polska.

TVN nadaje także pozycje z napisami dla niesłyszących. Takie udogodnienie oferowane jest przy serialu “Detektywi” oraz przy filmach w piątkowym paśmie “Superkino”.

Nakaz emisji części programów z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych nałożyła na nadawców znowelizowana ustawa o radiofonii i telewizji.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

dzze5e0

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://aleseriale.pl/gid,8278,fototemat.html )

dzze5e0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzze5e0
dzze5e0