Trwa ładowanie...
14-12-2016 16:57

Rozmowy dziennikarzy z Zarządem PR wyglądały zupełnie inaczej? Mamy oświadczenie Wojciecha Manna

"Czarny PR Niedźwieckiego", "Braki warsztatowe Manna". Takie nagłówki obiegły wczoraj media i portale społecznościowe. Okazuje się jednak, że spotkanie dziennikarzy z prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk najprawdopodobniej przebiegało inaczej, niż zrelacjonowała je Agnieszka Kublik z "Gazety Wyborczej". Wojciech Mann w oficjalnym oświadczeniu postanowił odnieść się do krążących pogłosek na ten temat.

Rozmowy dziennikarzy z Zarządem PR wyglądały zupełnie inaczej? Mamy oświadczenie Wojciecha MannaŹródło: ONS.pl
d1anh0w
d1anh0w

- Relacjonowane w mediach na podstawie nieprecyzyjnych informacji z drugiej ręki spotkanie radiowców z panią Prezes Zarządu PR S.A, Barbarą Stanisławczyk, było, jak to wspólnie uzgodniliśmy, spotkaniem o charakterze wewnętrznym. Skoro jednak w powielanych w różnych miejscach materiałach powraca dotyczące mnie osobiście sformułowanie, chciałbym niniejszym poinformować, że pośród kierowanych przez Panią Prezes pod moim adresem uwag i opinii nie było zarzutu wytykającego mi braki warsztatowe - napisał dziennikarz.

Po artykule, który ukazał się na portalu wyborcza.pl (WIĘCEJ: Mann usłyszał "że za długo pracuje" i "ma braki warsztatowe"), na forum publicznym rozgorzała burzliwa dyskusja (WIĘCEJ: Środowisko dziennikarskie broni Wojciecha Manna). Zewsząd pojawiły się głosy potępiające przebieg rozmowy zarządu Polskiego Radia z dziennikarzami. Krytykowano głównie słowa prezes Barbary Stanisławczyk, które rzekomo miały paść pod adresem Wojciecha Manna i Marka Niedźwieckiego.

Polskie Radio twierdzi jednak, że głośne spotkanie przebiegało zupełnie inaczej. Otrzymaliśmy oświadczenie od rzecznika PR, w którym zaprzecza temu, co pojawiło się w artykule Agnieszki Kublik.

_Odpowiadając na kłamstwa opublikowane przez red. A. Kublik na portalu wyborcza.pl i zwielokrotnione przez inne portale informacyjne, dotyczące spotkania Zarządu Polskiego Radia z grupą 7 dziennikarzy z Radiowej Trójki i Programu Drugiego (w tym m.in. Wojciecha Manna, Marka Niedźwieckiego i Artura Andrusa)
, Zarząd Polskiego Radia informuje, że spotkanie miało charakter wewnętrzny, a na koniec dyskusji wspólnie postanowiono, by nie upubliczniać jej treści. Po raz kolejny okazało się, że dobra wola jest wyłącznie po stronie Zarządu Polskiego Radia. Ponieważ dotrzymujemy słowa, nie będziemy komentować kłamstw portalu gazeta.pl. W spotkaniu brało udział na tyle dużo osób, że są świadkowie, iż wypowiedzi przytaczane przez red. Kublik w ogóle nie padły. Poziomu dziennikarstwa, które sięgnęło bruku również nie zamierzamy komentować _- napisał Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

d1anh0w

Od dziennikarzy obecnych na spotkaniu nie udało nam się uzyskać komentarza. Osoby związane z Trójką powiedziały nam natomiast, że rzeczywiście relacja red. Kublik może być mocno przesadzona i do całej sytuacji należy podchodzić ostrożnie.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl
prezentacja kalendarza radiowej trojki // Dworzec Centralny // Warszawa 2014 ONS.pl
prezentacja kalendarza radiowej trojki // Dworzec Centralny // Warszawa 2014 Źródło: ONS.pl
d1anh0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anh0w