Trwa ładowanie...

Rozdano nagrody Eisnera

Rozdano nagrody EisneraŹródło: komiks.wp.pl
d2agz0c
d2agz0c

Nagroda Eisnera rozdawana jest od 1988 roku. Nazwana tak została na cześć jednego z najwybitniejszych twórców komiksowych XX wieku - Willa Eisnera. Nagrody rozdawane są co roku, podczas konwentu Comic-Con International w San Diego.

W tym roku największym wygranym jest Mike Mignola. "Hellboy" zgarnął bowiem aż trzy nagrody - dla najlepszego zeszytu ("Double Feature of Evil"), najlepszej okładki ("Baltimore: The Plague Ships") i najlepszego kolorysty (Dave Stewart). Najlepszym scenarzystą ogłoszono Joe'ego Hilla, najlepszym artystą (łączącym pisanie scenariuszy z rysowaniem) Darwyna Cooke'a, a najlepszym rysownikiem Juanjo Guarnido - współautora serii "Blacksad". W eisnerowej Hall Of Fame znalazł się zmarły przed rokiem Harvey Pekar.

A oto pełna lista nagrodzonych:

Najlepsza krótka historia:
"Post Mortem," Greg Rucka i Michael Lark

d2agz0c

Najlepszy zeszyt (one-shot):
"Hellboy: Double Feature of Evil", Mike Mignola i Richard Corben (Dark Horse)

Najlepsza trwająca seria:
"Chew", John Layman i Rob Guillory (Image)

Najlepsza skończona seria:
"Daytripper", Fábio Moon i Gabriel Bá (Vertigo/DC)

Najlepsza nowa seria:
"American Vampire", Scott Snyder, Stephen King i Rafael Albuquerque (Vertigo/DC)

Najlepsza publikacja dla dzieci:
"Tiny Titans", Art Baltazar i Franco (DC)

d2agz0c

Najlepsza publikacja dla nastolatków:
"Smile", Raina Telgemeier (Scholastic Graphix)

Najlepsza publikacja humorystyczna:
"I Thought You Would Be Funnier", Shannon Wheeler (BOOM!)

Najlepsza antologia:
"Mouse Guard: Legends of the Guard", Paul Morrissey i David Petersen (Archaia)

Najlepszy komiks internetowy:
"Abominable Charles Christopher", Karl Kerschl, www.abominable.cc

Najlepsza praca oparta na faktach:
"It Was the War of the Trenches", Jacques Tardi (Fantagraphics)

d2agz0c

Najlepszy album graficzny (nowy):
"Return of the Dapper Men", Jim McCann i Janet Lee (Archaia)
"Wilson", Daniel Clowes (Drawn & Quarterly)

Najlepszy album graficzny (wznowienie):
"Wednesday Comics", Mark Chiarello (DC)

Najlepsza komiksowa adaptacja:
"The Marvelous Land of Oz", L. Frank Baum, adaptowane przez Eric Shanower i Skottie Young (Marvel)

Najlepsza edycja archiwalnego materiału (stripy):
"Archie: The Complete Daily Newspaper Strips, 1946-1948", Bob Montana, Greg Goldstein (IDW)

d2agz0c

Najlepsza edycja archiwalnego materiału (komiks):
"Dave Stevens' The Rocketeer Artist's Edition", Scott Dunbier (IDW)

Najlepszy komiks zagraniczny wydany w USA:
"It Was the War of the Trenches", Jacques Tardi (Fantagraphics)

Najlepszy komiks azjatycki wydany w USA:
"Naoki Urasawa's 20th Century Boys", Naoki Urasawa (VIZ Media)

Najlepszy scenarzysta:
Joe Hill

Najlepszy artysta (scenarzysta i rysownik w jednej osobie):
Darwyn Cooke

d2agz0c

Najlepszy inker:
Skottie Young

Najlepszy rysownik (malarz):
Juanjo Guarnido

Autor najlepszej okładki:
Mike Mignola, "Hellboy, Baltimore: The Plague Ships" (Dark Horse)

Najlepszy kolorysta:
Dave Stewart

Najlepszy liternik:
Todd Klein

Najlepsze czasopismo o komiksach:
Serwis ComicBookResources, redaktor naczelny Jonah Weiland (www.comicbookresources.com)

Najlepsza książka powiązana z komiksem:
"75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking", Paul Levitz (TASCHEN)

d2agz0c

Najlepszy design publikacji:
"Dave Stevens' The Rocketeer Artist's Edition", Randall Dahlk (IDW)

HALL OF FAME
Wybór jurorów: Ernie Bushmiller, Jack Jackson, Martin Nodell, Lynd Ward
Wybór publiczności: Mort Drucker, Harvey Pekar, Roy Thomas, Marv Wolfman

Russ Manning Promising Newcomer Award:
Nate Simpson

Bob Clampett Humanitarian Award:
Patrick McDonnell

Bill Finger Excellence in Comic Book Writing Award:
Del Connell, Bob Haney

Will Eisner Spirit of Comics Retailer Award:
Comics & Vegetables, Tel Aviv, Israel - Yuval Sharon, Danny Amitai

Więcej o nagrodach możecie przeczytać na oficjalnej stronie wyróżnienia.

d2agz0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2agz0c