Trwa ładowanie...

Roman Giertych: "Idę na wojnę z TVP!" Co go tak rozwścieczyło?

Jak mówi serwisowi wirtualnemedia.pl Roman Giertych, TVP odmówiła emisji reklamy jego książki. Teraz prawnik idzie na wojnę w Telewizją Polską. "Ktoś musi to zrobić" - przyznaje Giertych. Tymczasem jeden z korespondentów TVP grozi mu na Twitterze.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Roman Giertych: "Idę na wojnę z TVP!" Co go tak rozwścieczyło?
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3am9lg

Serwis wirtualnemedia.pl donosi, że Roman Giertych zapowiada wystąpienie do Komisji Europejskiej z wnioskiem o uznanie, iż TVP powinna zwrócić pieniądze z abonamentu do Skarbu Państwa. Będzie chciał także zbadania zasad udzielania ostatnich pożyczek telewizji. Wszystko przez to, że publiczny nadawca odmówił emisji reklamy jego nowej książki. - Idę na wojną z TVP i będę ją toczył wszelkimi prawnymi sposobami - powiedział dla wirtualnemedia.pl Giertych.

Giertych jest autorem wydanej pod koniec listopada książki "Kronika Dobrej Zmiany". Zawarł w niej swoje polityczne felietony, które pisał przez ostatnie dwa lata. Książka miała być reklamowana również w TVP, jednak władze telewizji odmówiły ostatecznie emitowania spotu.

PAP
Źródło: PAP

- Powołano się na to, że spot może naruszać dobre imię Jacka Kurskiego i Jarosława Kaczyńskiego. W którym konkretnie momencie miałoby to nastąpić, niestety nie wskazano. Mowa jest tam o tym, że sąd uznał Kurskiego za kłamcę, a teraz rządzi telewizją. Sama prawda, mam na to prawomocny wyrok. Jest też powiedziane, że Kaczyński dla wyznawców jest naczelnikiem Polski, a resztę ma za gorszy sort. Czy to może stanowić naruszenie dóbr tych panów? Moim zdaniem: nie - mówi Giertych portalowi wirtualnemedia.pl.

d3am9lg

- Ta telewizja stała się jawnie telewizją partyjną, więc ja pójdę z nią na wojnę. Ktoś to musi zrobić - dodał prawnik.

W odpowiedzi na twitta Giertycha, informującego o niewyemitowaniu reklamy jego książki, Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, napisał na swoim koncie twitterowym: "Giertych do wora, wór do jeziora”

- Do zobaczenia w prokuraturze, panie Gmyz - odpowiedział Roman Giertych. Zamierza poinformować prokuraturę o tym, że reporter TVP ma swoim wpisem nawoływać do zamordowania go. Zawiadomienie w tej sprawie ma trafić do prokuratury w ciągu kilku dni.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński w TVP Info: to ja wymyśliłem "500+"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3am9lg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3am9lg
d3am9lg