Seriale zagraniczne"Rok za rokiem": nowy miniserial z Emmą Thompson

"Rok za rokiem": nowy miniserial z Emmą Thompson

"Rok za rokiem": nowy miniserial z Emmą Thompson
Źródło zdjęć: © HBO

22.05.2019 19:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcą sześcioczęściowego miniserialu "Rok za rokiem" jest Russel T Davies. W jedną z ról w serialu wciela się zdobywczyni Oscara i Złotego Globu Emma Thompson. Premiera 22 maja.

Miniserial "Rok za rokiem" ("Years And Years") to serialowa saga o przeciętnej rodzinie, której losy śledzimy przez 15 lat. Jako że społeczeństwo się zmienia szybciej niż kiedykolwiek dotąd, tak samo rodzina Lyonsów z Manchesteru doświadczy wszystkiego, na co mamy nadzieję i czego boimy się w przeżyć w przyszłości. Będą się zakochiwać i odkochiwać, zestarzeją, rozstaną i powrócą do siebie, cały czas patrząc w przyszłość.

Akcja serialu śledzi losy Daniela (Russell Tovey), Stephena (Rory Kinnear) i jego żony Celeste (T'Nia Miller), sióstr Rosie (Ruth Madeley) i Edith (Jessica Hynes), babci Muriel (Anne Reid), dzieci i wnuków, a każdy odcinek posuwa akcję o kilka lat do przodu. Widzimy, jak bohaterowie poruszają się w niestabilnym politycznie i ekonomicznie świecie, cały czas napędzanym przez zmiany technologiczne.

Obraz
© HBO

Rok za rokiem to serial o rodzinie. Pokazuje, jak możemy przetrwać w świecie, w którym nic nie jest białe lub czarne. Wszystko to opowiedziane jest w tonie zabawnym, momentami bolesnym i ostrym, ale pokazującym determinację, by przetrwać w świecie niedalekiej przyszłości.

W serialu występują Rory Kinnear, Russell Tovey, Jessica Hynes, Ruth Madeley, T’Nia Miller, Anne Reid oraz Emma Thompson w roli celebrytki, która staje się postacią polityczną, a jej kontrowersyjne opinie zaczynają dzielić społeczeństwo.

Premiera w serwisie HBO GO od 22 maja. Dostępne są 2 odcinki miniserialu, a kolejne będą pojawiały się w każdą środę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także