Trwa ładowanie...

Rodzina Bundych wraca na ekrany po 20 latach

Share
Rodzina Bundych wraca na ekrany po 20 latach
Źródło: AFP
d3vweos

Studio Sony Pictures Television rozpoczęło pracę nad kontynuacją serialu "Świat według Bundych", którego ostatni odcinek wyemitowano prawie 20 lat temu.

Głównym bohaterem nowego sezonu prawdopodobnie będzie Bud Bundy. Więcej informacji na razie nie ujawniono, ponieważ producenci wciąż jeszcze pracują nad ostateczną koncepcją produkcji.

"Świat według Bundych" to amerykański serial komediowy, opowiadający o losach chicagowskiej rodziny nieudaczników o nazwisku Bundy. Premiera w USA miała miejsce 5 kwietnia 1987 roku na kanale Fox, a emisję zakończono po 10 latach - w roku 1997. W Polsce mogliśmy oglądać ten serial na stacji Polsat.

d3vweos

Wzorcowy serial w krzywym zwierciadle prezentujący życie typowej amerykańskiej rodziny, której jedynym żywicielem jest wiecznie niezadowolony sprzedawca butów, Al Bundy (Ed O'Neill)
. Jedynym źródłem jego fascynacji jest jego stary dodge, a czas wolny marnotrawi oglądając telewizję i pijąc piwo na kanapie. Małżonka Ala, Peggy (Katey Sagal)
całymi dniami przesiaduje przed telewizorem, oglądając "The Oprah Winfrey Show", i "The Phil Donahue Show" spożywając jednocześnie z przejęciem popcorn i czekoladki, paląc przy tym papierosa za papierosem.

Al i Peggy mają dwójkę nastoletnich dzieci - Buda (David Faustino) oraz Kelly (Christina Applegate). Jak na stereotypowe rodzeństwo przystało, nie przepuszczą żadnej okazji, aby wzajemnie sobie dokuczać czy donosić na siebie. Oboje dojrzewają w czasie trwania serialu.

Przez wszystkie sezony, rodzinie Bundych towarzyszy dwójka sąsiadów: Marcy (Amanda Bearse), ze swoim pierwszym mężem, Steve'em Rhoadesem (David Garrison), a potem z Jeffersonem d'Arcym (Ted McGinley). Marcy jest przyjaciółką Peggy, natomiast bardzo nie lubi Ala. Z kolei ten utrzymuje dobre stosunki z mężami Marcy, szczególnie z Jeffersonem, gdyż pierwszy mąż Marcy, Steve raczej nie wykazywał wobec Bundych sympatii.

Przez wiele lat w samej Ameryce serial wzbudzał niezwykłe kontrowersje. Znalazł jednak szeroką rzeszę fanów nie tylko w USA, ale także w innych krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

"Świat według Bundych" jest obecnie jednym z najdłuższych seriali telewizyjnych, gdyż liczy 11 sezonów, łącznie 260 odcinków plus dwa specjalne. Jest najdłużej emitowanym serialem, któremu nie udało się zdobyć nagrody Emmy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3vweos

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vweos
d3vweos