Trwa ładowanie...
21-06-2011 16:05

"Rodzina Borgiów": Jeremy Irons o serialu

"Rodzina Borgiów": Jeremy Irons o serialuŹródło: HBO
d6c8e9j
d6c8e9j

Seks. Władza. Morderstwa. Amen. Nowy serial o losach, owianej złą sławą, rodziny Borgiów, która doszła do szczytu władzy we Włoszech doby renesansu. *"Rodzina Borgiów" przedstawia pełną dramatyzmu historię jednej z najbardziej fascynujących rodzin w historii Starego Świata.*

Zdobywca Oscara, Jeremy Irons wciela się w postać Rodrigo Borgii – patriarchy rodu Borgiów, przebiegłego manipulatora, który robi oszałamiającą karierę w renesansowych Włoszech.

**[

]( http://teleshow.wp.pl/rodzina-borgiow-us-6029249131205249c )**

d6c8e9j

Akcja serialu rozpoczyna się w chwili, w której Rodrigo zostaje wybrany papieżem i przyjmuje imię Aleksandra VI. On sam, jego makiaweliczni synowie - Cezar i Juan - oraz piękna i oskarżana o liczne skandale córka Lukrecja stają się nagle członkami rodziny posiadającej największą władzę i wpływy w ówczesnym świecie.

Ulubioną bronią okrutnych i zepsutych Borgiów są zastraszanie i morderstwa. Wszystkie te środki uświęca jeden cel – utrzymanie i umocnienie rządów w czasie bezkompromisowej walki o władzę. Podczas panowania sprawowanego przy pomocy największych szumowin Rzymu Rodrigo Borgia jako Aleksander VI realizuje swoje obsesje, które wikłają XV-wieczny kościół i całą Europę w pasmo niekończących się skandali.

Akcja serialu "Rodzina Borgiów" rozpoczyna się w przełomowym momencie dla cywilizacji Zachodu – panuje złoty wiek renesansu. Lada dzień zostanie odkryty Nowy Świat.

Członkowie rodziny Borgiów, której największy triumf przypada na lata życia Leonarda da Vinci, Michała Anioła i Medyceuszy, są kontrowersyjni i potępiani - nie tyle za czyny niewyobrażalne w tamtych czasach, co za fakt, że przewyższali w tej dziedzinie wszystkich swoich wrogów. Pomysłodawcą, producentem wykonawczym i scenarzystą Rodziny Borgiów jest zdobywca Oscara, Neil Jordan (Gra pozorów), który wyreżyserował również pierwsze dwa odcinki serialu.

d6c8e9j

JEREMY IRONS – ODTWÓRCA ROLI RODRIGO BORGII – O SERIALU *"RODZINA BORGIÓW"*

"Borgiowie pochodzili z Hiszpanii, ale wielką karierę zrobili dopiero we Włoszech, prowadząc bezpardonową walkę o władzę. Tak jak wiele innych napływowych rodów, hojnie rozdawali urzędy wśród członków swojej rodziny. Dążyli nie tylko do przejęcia, ale chcieli także zjednoczyć królestwa Włoch i wzmocnić pozycję Watykanu jako politycznego i duchowego przywódcy ówczesnego świata. Wszystko to działo się w okresie historii, który nie został przez nas dostatecznie zbadany".

Zobacz także:

d6c8e9j

[

TAKIEJ JEJ NIE ZNACIE! CZY KOŻUCHOWSKA WOLAŁABY UKRYĆ TE ZDJĘCIA? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

NAJGORĘTSZE DZIEWCZYNY! KTÓRA NAJSEKSOWNIEJSZA? JUŻ WIEMY! ]( http://teleshow.wp.pl/40-najgoretszych-serialowych-dziewczyn-6034034205869185g )
[

DZIŚ PEWNIE SIĘ TEGO WSTYDZĄ. KOMPROMITUJĄCE ZDJĘCIA! ]( http://teleshow.wp.pl/oni-powinni-wstydzic-sie-tych-kadrow-6026603423880321g )
[

ZOBACZ, JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )

d6c8e9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6c8e9j