Trwa ładowanie...
d3bqqym

"Rinke za kratami": Rooyens znów w celi

Trzeci odcinek nowej serii „Rinke za kratami" już jutro o 22.05 w Polsacie. Czyje historie tym razem pozna Rooyens? Zobaczcie, co go zszokuje, a co sprawi że pomyśli iż jednak jest nadzieja!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rinke za kratami": Rooyens znów w celi
(Materiały prasowe)
d3bqqym

Rinke spotka się z Rafałem Z. ponieważ czuje, że ten chłopak naprawdę chce zmienić swoje życie, a mobilizuje go do tego miłość do córeczki. – Podjąłem się stworzenia rodziny, mojej córki którą bardzo kocham i po prostu mi nie wyszło, bo dalej był alkohol. Byłem głupcem. Biorąc pod uwagę jaką córeczkę miałem i wszystko to co miałem. Utraciłem swoją wartość topiąc żale, smutki i niedogodności życiowe w alkoholu – takie wyznanie usłyszy Rinke. Na jaką jeszcze szczerość zdobędzie się Rafał? Jakimi doświadczeniami osobistymi zdecydował podzielić się z nim Rinke Rooyens?

W więzieniu praca jest nagrodą, na którą trzeba sobie zasłużyć. Znalezienie się wśród osadzonych, którzy mogą pracować poza murami więzienia, to awans. Jednym z nich jest Andrzej, dla którego najlepszą formą resocjalizacji okazała się praca. Czas spędzony w więzieniu postanowił wykorzystać na edukację i dziś jest masażystą w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej. W swojej pracy Andrzej jest bardzo ceniony i lubiany. Już od kilku lat prowadzi zajęcia rehabilitacyjne z 30 pensjonariuszami. – Oni mają do mnie zaufanie, ja do nich i rozmawiamy jak pacjent z terapeutą - mówi z dumą.

Rinke wróci także do celi Daniela M., który jest najbardziej niebezpiecznym osadzonym przebywającym na Oddziale Terapeutycznym. Były członek sekty, do niedawna satanista i nazista, ma na swoim koncie brutalne morderstwo. Rozmowa z nim wstrząśnie Rinke. Co aż tak szokującego powie mu Daniel?

d3bqqym

Z kim jeszcze porozmawia Rooyens w trzecim odcinku nowego sezonu swojego autorskiego serialu dokumentalnego? W jaki sposób wśród więźniów zapanował kapitalizm? Dlaczego subkultura grypsujących straciła na znaczeniu? Dowiemy się tego w środę, 21 września, o godzinie 22.05 w Polsacie. Aktualny program telewizyjny sprawdzicie tutaj.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d3bqqym

Podziel się opinią

Share
d3bqqym
d3bqqym