Reprezentantka Rosji na Eurowizji zabiera głos. "Wojna między nami to bratobójstwo"

Manizha reprezentowała Rosję na Eurowizji w 2021 r.
Manizha reprezentowała Rosję na Eurowizji w 2021 r.
Źródło zdjęć: © East News | KENZO TRIBOUILLARD
Magdalena Drozdek

24.02.2022 09:30, aktual.: 25.02.2022 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"To jest taki poranek, podczas którego żałujesz, że się obudziłeś" - pisze Manizha. Piosenkarka reprezentowała Rosję podczas Eurowizji 2021. Napisała poruszający wpis o Ukrainie.

W czwartek, 24 lutego, obudziła nas informacja o ataku Rosji na Ukrainę. O godzinie 4 nad ranem prezydent Władimir Putin w telewizyjnym wystąpieniu dał wojskom rozkaz do wkroczenia na terytorium sąsiedniego państwa. Szczegółową relację można śledzić w aktualizowanym blogu WP Wiadomości. Jeszcze w godzinach porannych pojawiły się pierwsze doniesienia o rannych i zabitych.

Mnożą się komentarze o tym, co dzieje się dziś na Ukrainie. Swoim zdaniem postanowiła podzielić się Manizha, która reprezentowała Rosję na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2021 r. Jej przesłanie jest jasne: nie każda osoba w Rosji zgadza się z decyzją prezydenta.

Manizha na Instagramie opublikowała czarną planszę, do której dołączyła poruszający wpis. "To taki poranek, podczas którego żałujesz, że się obudziłeś. Nie wiesz, gdzie iść, komu pomóc. Siedzę na skraju łóżka i płaczę. Płaczę, bo to nie jest mój wybór. Ta agresja jest przeciwko mojej woli, przeciwko woli mojej rodziny i wierzę, że jest przeciwna woli naszych ludzi" - napisała.

"Ukraińcy stanowią także moją rodzinę. Mój przyszły mąż jest w połowie Ukraińcem. Moi bliscy przyjaciele są Ukraińcami. Rosja i Ukraina to nie są po prostu dwa państwa. My jesteśmy krewnymi. Wojna między nami to bratobójstwo" - dodała.

Manizha na koniec zaznaczyła: "Musimy być teraz bardzo ostrożni. Nie możemy dawać powodów do paniki i manipulować informacjami. Teraz każdy nieodpowiedni ruch może być śmiertelny".

Manizha na Eurowizji w 2021 r. wystąpiła z piosenką "Russian Woman". Utwór opowiadający o jedności i różnorodności kobiet w całym państwie odtworzono na YouTube już ponad 20 mln razy.

Przypomnijmy, że tegoroczna Eurowizja zaplanowana jest na początek maja, jednak pojawiają się głosy, że w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim powinno dojść do odwołania konkursu, który jest europejskim świętem muzyki. Ukraina we wtorek, 14 lutego ogłosiła nowego reprezentanta swojego kraju. Rosja nie podała, kto pojedzie na konkurs.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także