Reprezentant Ukrainy w Eurowizji Junior 2020 musiał uciekać z domu. Wrzucił do sieci wzruszające nagranie

Ołeksandr Bałabanow podczas Konkursu Eurowizji Junior 2020
Ołeksandr Bałabanow podczas Konkursu Eurowizji Junior 2020
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.03.2022 20:09, aktual.: 01.03.2022 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

16-letni Ołeksandr Bałabanow jeszcze niedawno myślał wyłącznie o rozwoju kariery muzycznej po udziale w Konkursie Eurowizji Junior 2020. Jednak kilka dni temu nastolatek został zmuszony do odnalezienia się w wojennej rzeczywistości. Młody Ukrainiec poruszył internautów swoimi słowami: - Dzieci Ukrainy potrzebują młodości, edukacji i pokoju. A nie bomb na drogach i czołgów za oknami!

Od 24 lutego trwa inwazja rosyjskich wojsk na Ukrainie. Zbombardowano bazy lotnicze Ukrainy, atakowane są też budynki cywilne i administracyjne. Wielu Ukraińców opuszcza swoje domy i ucieka do sąsiednich krajów, w tym do Polski. Szczegółowe informacje na temat bieżących wydarzeń można śledzić w aktualizowanej na żywo relacji WP Wiadomości.

Jednym z uchodźców z Ukrainy został Ołeksandr Bałabanow, reprezentant tego kraju w Konkursie Eurowizji Junior 2020. 16-letni dziś wokalista opisał na Instagramie swoje przeżycia z ostatnich dni.

"24 lutego 2022 r. moja rzeczywistość się zmieniła. Znowu. Położyłem się do łóżka, a następny dzień miał być taki jak zawsze – najpierw nauka w szkole, później praca nad moją płytą w domu. Ale wstałem wcześniej, niż planowałem. O 5 rano usłyszałem wybuch pocisków rakietowych nie tak daleko od swojego domu. Od razu zdałem sobie sprawę, co się dzieje. Po cichym k...a, które było moją pierwszą reakcją na złość, poszedłem do drugiego pokoju i zacząłem pakować się z moimi rodzicami" - zwierzył się Bałabanow.

Młody wokalista nie ukrywał silnych emocji, które nim targają. - Jestem niesamowicie zdruzgotany obecną sytuacją. Dzieci Ukrainy potrzebują ich młodości, edukacji i pokoju. A nie bomb na drogach i czołgów za oknami!

Dopiero kilka dni później Ołeksandr Bałabanow uspokoił swoich fanów, zamieszczając w sieci poruszające nagranie. - Mam nadzieję, że czwartek nie był ostatnim dniem, kiedy byłem w moim domu - wyznał.

Reprezentant Ukrainy w Konkursie Eurowizji Junior 2020 w anglojęzycznej przemowie zaapelował do swoich młodych odbiorców, aby okazywali wsparcie jego krajowi i mieli na uwadze, że konflikt zbrojny może objąć również tereny poza Ukrainą.

- Teraz, jako kraj w samym sercu Europy, chronimy resztę Europy przed tym, co nadchodzi. Dla nas ta wojna już trwa, ale może do niej dojść również do ciebie, dopóki teraz tego nie powstrzymamy! Ukraińscy żołnierze są prawdziwymi bohaterami, dzielnie odpierają ataki rosyjskich oprawców na granicy Ukrainy z Rosją i Białorusią. Wciąż potrzebujemy waszego wsparcia, dlatego przekazujcie tę wiadomość dalej, bo potrzebujemy was i pomocy ze strony waszych rządów! Niestety, wy również jesteście w niebezpieczeństwie! - mówił Bałabanow.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także