Trwa ładowanie...

"Rene" i "Wojna domowa" od piątku w kinach

Bohater, tytułowy Rene, nie może pogodzić się z odejściem ojca i odrzuceniem przez matkę.

"Rene" i "Wojna domowa" od piątku w kinach
d379t1d
d379t1d

"Rene" - najlepszy europejski film dokumentalny 2008 roku oraz komedia "Wojna domowa" z Kristin Scott Thomas, Jessicą Biel i Colinem Firthem w obsadzie trafią w piątek do polskich kin.

"Rene", uhonorowany w ubiegłym roku Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy dokument, to film czeski, zrealizowany przez Helenę Tresztikovą. Jest zapisem rodzenia się patologicznej, aspołecznej osobowości.

Bohater, tytułowy Rene, nie może pogodzić się z odejściem ojca i odrzuceniem przez matkę. Żyje w świecie pozbawionym miłości i pozytywnych wzorców. Szybko trafia na drogę przestępstwa. Okazuje się, że nie ma szans na resocjalizację - zmiany w jego osobowości, spowodowane traumą z dzieciństwa, są zbyt głębokie.

Rene potrafi manipulować ludźmi. Wkrada się w ich łaski, by potem ich okraść. "Uwodzi i porzuca kobiety, ma syna, którym się nie interesuje. Jego szemrane interesy kończą się za więziennymi kratami. Gdy umiera matka jego dziecka, nie wydaje się tym zbytnio przejęty. Jego życie jest egoistycznym żebraniem o czułość i odrobinę uwagi. Więzienie to jedyne miejsce, gdzie czuje się bezpiecznie" - informuje polski dystrybutor dokumentu.

d379t1d

"Wojna domowa" to brytyjska komedia romantyczna (reż. Stephan Elliott). Jej bohater, młody Anglik John, zakochuje się w seksownej Amerykance Laricie (Jessica Biel) i szybko ją poślubia. Kiedy przywozi młodą żonę do rodzinnej posiadłości, jego matka, pani Whittaker (Kristin Scott Thomas), reaguje na synową "alergicznie". Larita stara się dopasować się do oczekiwań teściowej, jednak nie udaje się jej przejść przez "pole minowe", które przygotowała dla niej mama męża.

d379t1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d379t1d