Trwa ładowanie...

Religijny kanał telewizyjny został ukarany. Rozpowszechniał teorie spiskowe

Kanał telewizyjny Loveworld przez 29 godzin nadawał specjalny program, w którym głosił teorie spiskowe na temat koronawirusa. Ostatecznie religijna stacja została ukarana karą finansową w wysokości 125 tys. funtów (ok. 681 tys. złotych).
Share
Kadr z programu "Global Day of Prayer" z 1 grudnia 2020 r.
Kadr z programu "Global Day of Prayer" z 1 grudnia 2020 r.Źródło: YouTube
d1lj9c1

Dnia 1 grudnia 2020 r. kanał telewizyjny Loveworld wyemitował 29-godzinny program pod nazwą "Światowy Dzień Modlitwy", podczas którego były głoszone różne niekonwencjonalnie teorie na temat pandemii koronawirusa. Twierdzenia te obejmowały pogląd, że wybuch epidemii był "zaplanowany"; że "złowieszcza" szczepionka może zostać użyta do wszczepienia nanochipów, które mogą kontrolować i wyrządzać szkody członkom społeczeństwa

Ofcom, brytyjski organ państwowy kontrolujący i nadzorujący rynek mediów i telekomunikacji, po przeprowadzonym dochodzeniu stwierdził, że religijny program narusza zasady nadawania, dzieląc się "potencjalnie szkodliwymi" twierdzeniami dotyczącymi koronawirusa. To już drugi raz w tym roku, jak Ofcom oskarżył Loveworld za składanie bezpodstawnych oświadczeń na temat pandemii.

W swoim oświadczeniu Ofcom stwierdził, że kanał telewizyjny stwarza ryzyko "poważnej szkody" dla widzów, którzy oglądali program. Organ dodał, że Loveworld ma "potencjał", by skłonić ludzi do zakwestionowania środków wprowadzonych w celu ochrony przed Covid-19. "Mogli oni podważyć zaufanie do środków zdrowia publicznego wprowadzonych w celu zwalczania Covid-19 w czasie, gdy liczba przypadków, przyjęć do szpitali i zgonów w Wielkiej Brytanii cały czas rosła, a ludzie szukali wiarygodnych informacji, biorąc pod uwagę postęp w programie szczepień"- czytamy.

d1lj9c1

Uwierzyła nie tylko Edyta Górniak. 5 teorii spiskowych na temat koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lj9c1

Podziel się opinią

Share
d1lj9c1
d1lj9c1