Trwa ładowanie...

Rekordowa oglądalność mszy świętej w telewizji. Stacje informacyjne z wysokimi wynikami

W minionym tygodniu hitem telewizji okazały się transmisje mszy świętych. Stacje informacyjne zanotowały rekordowe wyniki oglądalności - uplasowały się tuż za "wielką czwórką". Specjalny kanał na platformie WP Pilot też cieszył się dobrymi wynikami.
Share
Tłumy na mszy świętej byly wyjątkowo przed telewizorami
Tłumy na mszy świętej byly wyjątkowo przed telewizoramiŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Piotr Rydzewski
d40iamr

Aby znacznie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce, zalecono, aby unikać zgromadzeń, w tym mszy świętych. Telewizje, chcąc zachęcić ludzi do pozostania w domach i pomóc im w zdalnym uczestnictwie w niedzielnym obrzędzie, zaproponowały w swoich ramówkach transmisje na żywo. Okazały się one weekendowym hitem w TV.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl w oparciu o dane Nielsen Audience Measurement, najczęściej oglądaną była msza święta z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Transmisję z obrzędu na kanale TVP 1 oglądało 2,26 mln widzów.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Krupa: "Jaki idiota wierzy, że pieski mogą zarazić koronawirusem"

W aplikacji WP Pilot od Wirtualnej Polski również można było oglądać transmisję z mszy świętych w specjalnie dedykowanym kanale. Nabożeństwa z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pw. św. Jana Chrzciciela obejrzało łącznie 30 tys. osób.

d40iamr

- Cieszę się, że zrobiliśmy dobry uczynek w WP Pilocie. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę ponownie uda nam się transmitować msze. Zaczynamy też rozmowy z kościołami innych wyznań. Nie tylko katolicy są odcięci od cotygodniowych nabożeństw - powiedział Tomasz Machała, prezes WP Pilot.

Dobrymi wynikami mogą się też pochwalić programy informacyjne, które zyskały widzów dzięki obszernym relacjom i programom nt. pandemii koronawirusa. Najlepsze okazało się TVP Info, które oglądało średnio ponad pół miliona widzów. Tuż za nią uplasował się TVN24, który włączyło średnio prawie 450 tys. osób. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych kanałów w Polsce znalazło się jeszcze miejsce dla Polsat News, który wybrało średnio nieco ponad 200 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

d40iamr

Podziel się opinią

Share
d40iamr
d40iamr