Trwa ładowanie...

Reforma organizacyjna w TVP. Zmiany dotkną m.in. szefów anten

Telewizja Polska znowu szykuje gruntowne zmiany w swoich strukturach. Rada nadzorcza TVP zatwierdziła właśnie ustawę o rozpoczęciu reform organizacyjnych. Wiążę się to m.in. z pozbawieniem dotychczasowych dyrektorów anten części kompetencji. Jednak na zmianach najbardziej zyskają widzowie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Reforma organizacyjna w TVP. Zmiany dotkną m.in. szefów antenŹródło: East News
d39fwpt
d39fwpt

Jedną z planowanych zmian jest przekształcenie biura koordynacji programowej w biuro programowe.

- (…) Biuro przejmie część kompetencji anten odpowiedzialnych za ramówkę, zamawianie audycji, emisję i utrzymywanie kontaktu z widzami (TVP1, TVP2, TVP HD, TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP3), a także skonsoliduje zarządzanie budżetem programowym. Biuro to otrzyma status jednostki programowej – napisała TVP w komunikacie.

Jak dowiedziały się wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zamierza częściowo lub całkowicie zrezygnować ze stanowisk dyrektorów anten na rzecz rozbudowy biura programowego. Według serwisu właśnie w tej jednostce będą podejmowane decyzje o zakupie licencji i nowych formatów. Jeśli do tego dojdzie, ze swoim stanowiskiem może pożegnać się m.in. Marcin Wolski, który jest obecnie szefem TVP 2.

d39fwpt

Nadrzędnym celem zmian w TVP jest "spójne zarządzanie ofertą programową oraz odbudowanie i rozwój w telewizji publicznej kreacji i produkcji wewnętrznej". Na Woronicza wszystkim zależy na tym, by poprawić jakoś programów i być bardziej otwartym na potrzeby widzów.

TVP zapowiedziała również utworzenie biura negocjacji i nadzoru produkcji, którego celem będzie ustandaryzowanie poszczególnych procesów produkcji telewizyjnej. Jednym słowem biuro ma wprowadzić metodologię i nowe standardy, dzięki którym uda się zoptymalizować dotychczasowe wydatki.

Nadawca publiczny położy również większy nacisk na specjalizację gatunkową. Aby oferta programowa był jak najlepiej dopasowana TVP poszerzy strukturę o kolejne agencje: Agencję Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych oraz Agencję Kreacji Rozrywki. Powstanie również Agencja Kreacji Oprawy i Reklamy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d39fwpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39fwpt