Trwa ładowanie...

Radio ZET zapowiada szkolenia z wiedzy o LGBT. Reakcja na krytykę wywiadu z Margot

Redaktor naczelny Radia ZET, Michał Celeda, zapowiedział szkolenia dotyczące wiedzy o osobach LGBT+. Ta decyzja jest odpowiedzią na dyskusję wokół wywiadu Beaty Lubeckiej z aktywistką Margot z kolektywu "Stop Bzdurom".

Radio ZET zapowiada szkolenia z wiedzy o LGBT. Reakcja na krytykę MargotRadio ZET zapowiada szkolenia z wiedzy o LGBT. Reakcja na krytykę MargotŹródło: YouTube
d422rtu
d422rtu

Na początku września Margot udzieliła wywiadu Beacie Lubeckiej po tym, jak wyszła z aresztu za zniszczenie ciężarówki z hasłami antyaborcyjnymi i zaatakowaniu jej kierowcy. Rozmowa została nominowana w konkursie Grand Press w kategorii "Wywiad". Część osób skrytykowała tę nominację, twierdząc, że dziennikarka Radia ZET zachowała się wobec swojego gościa nieprofesjonalnie. Ostatecznie nagroda we wspomnianej kategorii w ogóle nie zostanie przyznana.

"Tę rozmowę zapamiętamy na długo, bo jest książkowym przykładem na to, jak nie prowadzić wywiadów z osobami ze społeczności LGBT. No chyba, że komuś zależy na etykietce transfoba" - skomentowała wywiad Lubeckiej z Margot Kampania Przeciw Homofobii.

Fala krytyki, jaka spadła na dziennikarkę, zmusiła Radio ZET do ustosunkowania się wobec całej sytuacji. Z doniesień Wirtualnych Mediów wynika, że redaktor naczelny rozgłośni, Michał Celeda, zamierza dokonać pewnych zmian. We wtorek poinformował, że dziennikarze stacji będą przeszkoleni z wiedzy na temat osób LGBT+.

ZOBACZ TAKŻE: Margot. Problem LGBT w Polsce. Prof. Magdalena Środa: Tu chodzi o życie, zdrowie i bezpieczeństwo tych ludzi

- Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy redakcją, która nade wszystko stawia na obiektywizm i rzetelne, merytoryczne dziennikarstwo. Poszanowanie wartości, różnorodności i praw mniejszości pozostaje poza jakąkolwiek dyskusją - zapewnił Celeda.

d422rtu

- Mając na uwadze opinie dotyczące przywołanej rozmowy i żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie szkoleń, których celem będzie uzupełnienie słownictwa i poszerzenie wiedzy na temat wyzwań, przed jakimi stoją osoby LGBTQ+. Chcemy w ten sposób wesprzeć nasze dziennikarki i dziennikarzy w obiektywnym, rzetelnym i adekwatnym relacjonowaniu rzeczywistości związanej z tym środowiskiem - powiedział redaktor naczelny stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d422rtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422rtu