Trwa ładowanie...

Rachel Bland przed śmiercią żartowała ze swojego pogrzebu

5 września zmarła dziennikarka BBC, Rachael Bland. Jej koleżanki ujawniły, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa.

Rachel Bland przed śmiercią żartowała ze swojego pogrzebuŹródło: Twitter
d3a9e69
d3a9e69

Dziennikarka zmagała się z rakiem piersi od dwóch lat. Radio i chemioterapia nie pomogły. Zmarła w wieku 40 lat w otoczeniu najbliższych.

Bland do końca była aktywna zawodowo. Prowadziła blog i podcast o raku dla radia BBC 5. Jej współgospodyniami były Lauren Mahon, która pokonała raka, oraz Deborah James, cierpiąca na nieuleczalnego raka żołądka.

d3a9e69

Po raz ostatni cała trójka widziała się w sierpniu. Koleżanki wspominały, że mimo zbliżającej się śmierci, Rachel nalegała, by mieć pomalowane paznokcie i ułożone włosy. Mówiła: "Nie chcę patrzeć w lustro i widzieć chorą, umierającą osobę."

Jej pożegnalne słowa do koleżanek brzmiały: "Pamiętajcie, by na mój pogrzeb założyć okulary przeciwsłoneczne od Gucciego, miękkie kapelusze i czerń.

Na kilka dni przed śmiercią Bland opublikowała post na Twitterze, że zostało jej tylko kilka dni życia. Jej koleżanki odpowiedziały żartując: "Rachel, pojechałam na wakacje na dwa dni, a ty mi tu umierasz", na co Bland odpowiedziała: "Wiem, wiem. Nie chciałam ci mówić".

Dziennikarka zmarła dwa dni później. Osierociła swojego trzyletniego syna. Ale przed śmiercią zapakowała dla niego 18 prezentów, tak, by na każde urodziny dostał jeden, aż skończy 21 lat.

d3a9e69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a9e69