Trwa ładowanie...
d25w2v4

"Pytanie na śniadanie". Ekspertka od małp została wyrzucona ze studia

Wtorkowy odcinek programu "Pytanie na śniadanie" wywołał niemałe zamieszanie. Gościła w nim ekspertka od małp, która została wyproszona ze studia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Pytanie na śniadanie". Ekspertka od małp została usunięta ze studia
"Pytanie na śniadanie". Ekspertka od małp została usunięta ze studia (East News)
d25w2v4

We wtorkowym odcinku "Pytania na śniadanie" poruszono kwestię trzymania małp w domu. Do programu zaproszono Mariusza Kolinkę, właściciela 2-letniej kapucynki oraz Martę Marciniak, ekspertkę od małp. Niestety z obawy przed potencjalnymi kontrowersjami specjalistka od ssaków została wyproszona ze studia. Marciniak zabrała głos na ten temat za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

"Hahaha! Właśnie mnie WYPROSZONO z 'Pytanie na śniadanie', gdzie miałam się wypowiadać jako ekspert od małp, bo nim jestem, nieskromnie pisząc świetnym i jednym z nielicznych w PL. Niestety właściciel małpki celebrytki nie życzył sobie mnie na wizji. A że TV bało się konfrontacji... cóż wyszłam z podniesioną przyłbicą. Prawda w oczy kole! Nie bierzcie małp do domu! Nie przebierajcie ich w ciuchy i pieluchy! Te małpy ogromnie cierpią z socjalno-behawioralnych problemów często nieprawidłowo żywione, samotne, bez stada. Człowiek im nie zapewni w domu dobrych warunków. Brawo TVP2 za promowanie takich zachowań i słabej mody" - napisała.

O całej sytuacji napisała również blogerka Animalistka.

d25w2v4

"'Pytanie na Śniadanie' się nie popisało. Dzisiaj gościem był pan, który opiekuje się kapucynką, bo od dziecka marzył o tym, żeby mieć małpkę. I niby jest o tym, że małpka to odpowiedzialność, że trzeba mieć ogromną wiedzę i mnóstwo czasu, aby zapewnić zwierzątku szczęśliwe życie. Ale jednak łatwo można się domyślić, jaki jest ogólny wydźwięk: małpka to super zwierzę do domu, takie inteligentne, radosne i zabawne. No ja jestem na nie. Ale dodatkowego smaczku temu odcinkowi dodaje fakt, że miał się pojawić jeszcze drugi gość - Marta Marciniak, lekarz weterynarii, specjalizująca się w leczeniu zwierząt egzotycznych. Niestety Pani Marta, mimo że zaproszona, ostatecznie nie mogła usiąść na kanapie, ponieważ przed wejściem na wizję właściciel małpki się na to NIE ZGODZIŁ, a TVP uległo urokowi małpki i postanowiło uniknąć spięcia na antenie. Brawo, po prostu brawo. Promujmy "oryginalne" zwierzątka (nie)domowe, unikajmy głosu rozsądku. Z takiego podejścia nic dobrego dla zwierząt nie wyniknie" - czytamy.

Przypomnijmy, kapucynka z programu "Pytanie na śniadanie" wraz ze swoim właścicielem pojawiła się już wcześniej w "Dzień dobry TVN". Wówczas małpa ugryzła prowadzącego, Filipa Chajzera.

ZOBACZ TAKŻE: Skwaszona Rosati opuszcza gmach telewizji publicznej

d25w2v4

Podziel się opinią

Share
d25w2v4
d25w2v4