Seriale zagraniczne"Przybysze" z innej... epoki. Nadchodzi pierwszy norweski serial HBO

"Przybysze" z innej... epoki. Nadchodzi pierwszy norweski serial HBO

"Przybysze" z innej... epoki. Nadchodzi pierwszy norweski serial HBO
Źródło zdjęć: © HBO
Urszula Korąkiewicz

29.07.2019 17:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Przybysze" to satyryczny serial science fiction, którego akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. To najnowsza i jednocześnie pierwsza norweska produkcja oryginalna HBO Europe. Premiera 21 sierpnia w HBO GO.

O co chodzi w serialu? Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani "przybyszami" nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne - przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu.

Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji. Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Obraz
© HBO

Pomysłodawcami i autorami scenariusza utrzymanego w humorystycznej konwencji serialu kryminalnego HBO Europe "Przybysze" ("Beforeigners") są twórcy międzynarodowego przeboju telewizyjnego "Lilyhammer" - Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin. W rolach głównych w produkcji wystąpili: Nicolai Cleve Broch ("Rozgrzeszenie", "Max Manus") oraz Krista Kosonen ("Blade Runner 2049"), którzy wcielą się w postać Larsa Haalanda i Alfhildr Enginnsdottir.

W obsadzie znalazła się także wielokrotnie nagradzana aktorka Agnes Kittelsen ("Max Manus", "Wyprawa Kon-Tiki") jako była żona Larsa – Marie, Stig Henrik Hoff ("Coś", "Śniegi wojny") jako kurier rowerowy Tommy, Ágústa Eva Erlendsdottir ("Pan Bjarnfreðarson") jako przyaciółka Alfhildr – Urd, Stig Amdam (seriale "Occupied", "Rozgrzeszenie") jako szef policji Harald Eriksen, Odd-Magnus Williamson ("Wyprawa Kon-Tiki", serial "Aber Bergen") jako oficer policji portowej Jeppe, Herbert Nordrum (serial "Match", "Amundsen") jako HC - właściciel sex clubu oraz Oddgeir Thune ("Occupied") jako Navn.

Obraz
© HBO

W produkcji wystąpili również: Ylva Bjørkaas Thedin (Føniks) jako nastoletnia córka Larsa - Ingrid, Kyrre Haugen Sydness ("Łowcy głów", "Lilyhammer") jako Gregers - nowy partner byłej żony Larsa, Ragnhild Gudbrandsen ("Occupied") jako koleżanka Larsa i Alfhildr – Wenche, Lavrans Haga (Komandor Treholt i grupa specjalna Ninja) jako kolega Alfhildr i Larsa – Jørn oraz Eili Harboe (Thelma) jako Ada.

Serial "Przybysze" ("Beforeigners") wyreżyserował uznany norweski filmowiec Jens Lien, którego fabularny debiut "Jonny Vang" miał premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2003 roku. Jego kolejny film "Kłopotliwy człowiek" był pokazywany w ramach prestiżowej sekcji Tygodnia Krytyki Filmowej w 2006 roku w Cannes. Dramat ten zdobył uznanie widzów i krytyków oraz szereg nagród filmowych i został uznany za jeden z najwybitniejszych norweskich filmów dekady.

Obraz
© HBO

Obraz produkowany został przez spółkę Rubicon TV będącą częścią Endemol Shine Group. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO są Hanne Palmquist, Steve Matthews oraz Antony Root.

Premiera norweskiego serialu odbędzie się 21 sierpnia w HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od września. Serial liczyć będzie 6 odcinków.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także