PublicystykaPrzewodniczący KRRiT: TVN i Polsat są zdefiniowane politycznie

Przewodniczący KRRiT: TVN i Polsat są zdefiniowane politycznie

Przewodniczący KRRiT: TVN i Polsat są zdefiniowane politycznie
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Urszula Korąkiewicz

20.07.2017 14:29, aktual.: 20.07.2017 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stwierdził w Polskim Radiu, że komercyjne media są zdefiniowane politycznie. Zaprzeczył jednak, że rada, jak chciałaby tego Krystyna Pawłowicz, zamknie stacje komercyjne.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyznał w rozmowie z Dorotą Kanią, że Krajowa Rada przeanalizowała relacje najważniejszych stacji telewizyjnych z blokowania przez posłów PO i Nowoczesnej mównicy w sali plenarnej Sejmu od połowy grudnia ub.r. do pierwszej połowy stycznia. - Z analizy tej wynika, że materiały TVN, TVN 24 oraz "Wydarzenia" Polsatu są "agresywne" i "jednostronne". "Powiem wprost: antyrządowe. Oczywiście nikt nie nakazuje tym stacjom, żeby były prorządowe, ale były zdefiniowane politycznie, to wyglądało dosyć wyraźnie – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski.

Wypowiedź przewodniczącego jest podobna do tych, których udzielają politycy PiS, m.in. Krystyna Pawłowicz. Posłanka napisała w jednym z postów na Facebooku, że komercyjne media "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" i pytała, czy "obalenie legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv".

Tymczasem jak informuje portal press.pl, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznała, że rzeczywiście analizy, o których mówił przewodniczący trwają, ale rada nie udostępnia nawet ich wstępnych wyników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (206)
Zobacz także