Trwa ładowanie...
d4dnms0

Przewodniczący KRRiT: TVN i Polsat są zdefiniowane politycznie

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stwierdził w Polskim Radiu, że komercyjne media są zdefiniowane politycznie. Zaprzeczył jednak, że rada, jak chciałaby tego Krystyna Pawłowicz, zamknie stacje komercyjne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Witold Kołodziejski
Witold Kołodziejski (Youtube.com)
d4dnms0

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyznał w rozmowie z Dorotą Kanią, że Krajowa Rada przeanalizowała relacje najważniejszych stacji telewizyjnych z blokowania przez posłów PO i Nowoczesnej mównicy w sali plenarnej Sejmu od połowy grudnia ub.r. do pierwszej połowy stycznia. - Z analizy tej wynika, że materiały TVN, TVN 24 oraz "Wydarzenia" Polsatu są "agresywne" i "jednostronne". "Powiem wprost: antyrządowe. Oczywiście nikt nie nakazuje tym stacjom, żeby były prorządowe, ale były zdefiniowane politycznie, to wyglądało dosyć wyraźnie – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski.

Wypowiedź przewodniczącego jest podobna do tych, których udzielają politycy PiS, m.in. Krystyna Pawłowicz. Posłanka napisała w jednym z postów na Facebooku, że komercyjne media "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" i pytała, czy "obalenie legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv".

Tymczasem jak informuje portal press.pl, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznała, że rzeczywiście analizy, o których mówił przewodniczący trwają, ale rada nie udostępnia nawet ich wstępnych wyników.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4dnms0

Podziel się opinią

Share
d4dnms0
d4dnms0