Trwa ładowanie...

"Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy:" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy:" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
dr3f4ku

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Przesyłkę wysłaną na poste restante odbieramy:
A u kierownika pociągu,
B od kuriera,
C na poczcie,
D w paczkomacie."
Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 1000 złotych.

Uczestnik długo zastanawiał się nad wyborem. Skorzystał z pomocy publiczności, która w większości wskazała odpowiedź C. Gracz ją zaznaczył. Okazało się, że była ona poprawna.

Poste restante (z języka francuskiego poczta pozostająca) to sposób wysyłki polegający na dostarczeniu przesyłki pocztowej lub przekazu pocztowego pod adres dowolnego urzędu pocztowego zamiast pod adres odbiorcy. Nie musi to być urząd "właściwy" miejscu zamieszkania, nie musi to być nawet urząd w miejscowości, w której odbiorca mieszka. Taka przesyłka czeka na adresata 14 dni i nie jest awizowana.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dr3f4ku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr3f4ku
dr3f4ku