Trwa ładowanie...

Chętnie wspierają rząd. Jednak nie w tej kwestii

Rząd zaapelował niedawno do mediów o bezpłatne wsparcie kampanii propagującej szczepienia. Na prośbę pozytywnie odpowiedziało pięciu nadawców. Co ciekawe, nie ma wśród nich tych słynących z wspierania obozu władzy.
Share
Tomasz Sakiewicz i Michał Karnowski aktywnie wspierają rząd na łach swoich mediów, ale nie w kwestii kampanii zachęcającej do szczepień
Tomasz Sakiewicz i Michał Karnowski aktywnie wspierają rząd na łach swoich mediów, ale nie w kwestii kampanii zachęcającej do szczepieńŹródło: Kadr z TVP
d26va4s

Pro szczepionkowa kampania #SzczepimySię, którą swoją twarzą firmuje Cezary Pazura oraz Mateusz i Stanisław Banasiukowie, ruszyła w grudniu. Spoty z udziałem aktorów pojawiły się telewizji, radiu i internecie. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik ds. szczepionek, zwrócił się z prośbą do mediów o bezpłatne udostępnianie treści w tym ważnym społecznie celu. Z informacji udostępnionych "Press" przez Centrum Informacyjne Rządu wynika, że na rządowy apel przychylnie odpowiedziało pięciu nadawców: TVP, TVN, TV Puls, Polskie Radio i Grupa Radiowa Agory. Jednak tylko TVN i Agora udostępniła swoje nośniki całkowicie bezpłatnie.

Na liście pomocnych rządowi dziwić może brak przychylnych obozowi władzy mediów prywatnych, takich jak Telewizja Republika czy portal braci Karnowskich.

Cezary Pazura o szczepieniach gwiazd na WUM-ie: "Zastanawiam się, co ja bym zrobił na ich miejscu"

Zapytany przez "Press" Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, dlaczego stacja nie zdecydowała się na nieodpłatne wsparcie rządowej akcji tłumaczy:

d26va4s

- Cały czas informujemy o tej kampanii w naszych serwisach informacyjnych. Zaoferowaliśmy gotowość informowania o wszystkich komunikatach i zapraszania wszystkich ekspertów rządowych i tak się dzieje cały czas - podkreśla Sakiewicz.

Warto dodać, że także Telewizja Polska emituje pro szczepionkowe spoty na swoich antenach zarówno płatnie, jak i nieodpłatnie.

Komentujący tę sprawę Jakub Bierzyński, prezes agencji mediowej OMD, nie jest tą postawą zaskoczony. Jak podkreśla w rozmowie z "Press", przychylne na co dzień władzy media nie muszą zabiegać o jej względy.

- Te media nie muszą wykonywać gestów wobec rządu, bo żyją z nim w symbiozie, regularnie dostając gigantyczne pieniądze.

d26va4s

A ty dla kogo się zaszczepisz? #SzczepimySię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26va4s

Podziel się opinią

Share
d26va4s
d26va4s