Trwa ładowanie...
d2xluzj

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. festiwalu w Opolu

Informacje zawarte w upublicznionej umowie nie zawierały tajemnicy przedsiębiorstwa, a urzędnicy mieli podstawę prawną do jej ujawnienia - zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Świdnicy i umorzyła śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski
Jacek Kurski (Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk)
d2xluzj

Postępowanie, które toczyło się od sierpnia 2017 r., dotyczyło możliwości ujawnienia przez władze Opola poufnych informacji. Miały one związek z 54. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, a prezydent miasta podzielił się nimi z dziennikarzami na konferencji prasowej po zerwaniu umowy z TVP.

1 marca rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk poinformował, że śledztwo zostało umorzone. Nie dopatrzył się on w działaniu dziennikarzy i urzędników żadnych nieprawidłowości.

- Informacje zawarte w upublicznionej umowie nie zawierały tajemnicy przedsiębiorstwa, a urzędnicy mieli podstawę prawną do jej ujawnienia – ustawę o finansach publicznych, która mówi, że obywatel ma prawo wiedzieć, na co wydawane są publiczne pieniądze - powiedział prok. Orepuk.

d2xluzj

Rok temu zamieszaniem wokół festiwalu w Opolu żyła cała Polska. Początkowo impreza miała odbywać się w czerwcu, ale po serii rezygnacji artystów z występów prezydent miasta zerwał umowę z Telewizją Polską. Wytłumaczył to tym, że stacja nie potrafiła zapewnić odpowiedniego poziomu imprezy. Ostatecznie strony osiągnęły porozumienie, a festiwal odbył się we wrześniu.

ZOBACZ TAKŻE: Kurski przekonuje: "Oglądalność opolskiego festiwalu pobiła wszelkie rekordy"

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d2xluzj

Podziel się opinią

Share
d2xluzj
d2xluzj