Program TV na wtorek – Konkurs Piosenki Eurowizji Tel Awiw 2019 - 1. półfinał, "PitBull", "Angielska robota" [14‑05-2019]

Program TV na wtorek – Konkurs Piosenki Eurowizji Tel Awiw 2019 - 1. półfinał, "PitBull", "Angielska robota" [14-05-2019]
Źródło zdjęć: © East News | JACK GUEZ

14.05.2019 09:05, aktual.: 14.05.2019 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program TV na wtorek – 14 maja 2019. Dziś w TV zobaczymy pierwszy półfinał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji z polskim zespołem Tulia, film kryminalny "PitBull" Patryka Vegi oraz film sensacyjny "Angielska robota" z Jasonem Stathamem. Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

Konkurs Piosenki Eurowizji Tel Awiw 2019 - 1. półfinał – program TV na wtorek 14.05.2019

Reprezentanci 35 państw zmierzą się podczas dwóch półfinałów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Centrum Kongresowym w izraelskim Tel Awiwie. Z każdego z nich do finału awansuje 10 wykonawców z największą liczbą punktów przyznanych przez jury i głosujących widzów z Europy. W finale czekają kraje tzw. Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania) oraz gospodarz Izrael.

W pierwszym półfinale Eurowizji zaśpiewa polski zespół folkowy Tulia. Wystąpi z piosenką "Fire Of Love (Pali się)". O awans powalczy m.in. z reprezentantami Australii, Grecji, Islandii, Cypru, Portugalii czy też Serbii - uznawani są za faworytów dzisiejszego półfinału. Tulia zachwycała na próbach, choć bukmacherzy nie dają jej szans na finał. Może jednak sprawić niespodziankę.

Konkurs Piosenki Eurowizji Tel Awiw 2019 - 1. półfinał – 21:00, TVP 1 i TVP Polonia

"PitBull" – program TV na wtorek 14.05.2019

W wydziale zabójstw warszawskiej policji pracują solidny i rozsądny Gebels, cierpiący na chorobę wieńcową Benek i alkoholik Metyl, a także młodsi od nich Despero i uczący się dopiero zawodu Nielat. Codziennie przeprowadzają śledztwa, które zmuszają ich do bliskich kontaktów z przestępcami. Są przy tym źle opłacani i mają mnóstwo problemów osobistych, a praca negatywnie odbija się na ich relacjach z bliskimi.

Funkcjonariusze badają sprawę porwań i morderstw ormiańskich handlarzy. Odpowiada za nie gangster Said, który przebywa za granicą. Nawiązują kontakt z bandytą, który jest sędzią w światku gangsterskim. Postanawia pozbyć się Saida rękami policjantów. Młodemu Despero sprytnie podsuwa przebywającą w Polsce córkę gangstera Dżemmę. Policjant nawiązuje z nią romans. Spisek przynosi efekty, Said wraca do Warszawy. Rozpoczyna się rozgrywka, w której zaciera się granica między przestępcami a funkcjonariuszami policji.

Film w reżyserii Patryka Vegi. Występują m.in. Marcin Dorociński, Weronika Rosati, Małgorzata Foremniak, Andrzej Grabowski, Janusz Gajos, Jolanta Fraszyńska, Danuta Stenka, Eryk Lubos, Janusz Chabior, Łukasz Simlat i Ewa Wencel.

"PitBull" – 20:10, Polsat

"Angielska robota" – program TV na wtorek 14.05.2019

Londyn, 1971 rok. Agentowi Timowi Everettowi zostaje powierzona szczególna misja. Ma przechwycić kompromitujące zdjęcia księżniczki Małgorzaty, którymi radykał Michael X szantażuje rodzinę królewską. Jakiś czas później Terry Leather angażuje się w napad na Lloyds Bank, w którym przez tydzień nie będzie działał system alarmowy. Akcję organizuje Martine, jego znajoma. Mężczyzna musi spłacić długi i utrzymać rodzinę, a jego warsztat samochodowy jest na skraju upadku.

Na bank napadają wspólnie z przyjaciółmi Dave’em Shillingiem i Kevinem Swainem. Wynajmują sklep w sąsiedztwie banku i rozpoczynają kopanie tunelu, który doprowadzi ich wprost do podziemnego skarbca. Szajce pomagają też Bambas i Guy Singer. Akcja kończy się sukcesem, a łup okazuje się cenniejszy od pieniędzy. Terry odkrywa, że są posiadaczami kompromitująych fotografii księżniczki. Mogą one zapewnić złodziejom nietykalność.

"Angielska robota" – 21:55, TV Puls

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także