Program TV na sobotę – "Zielona mila", "Vaiana: Skarb oceanu", "Pretty Woman", [20‑04-2019]

Program TV na sobotę – "Zielona mila", "Vaiana: Skarb oceanu", "Pretty Woman", [20-04-2019]
Źródło zdjęć: © East News | CASTLE ROCK ENTERTAINMENT

20.04.2019 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program TV na sobotę – 20 kwietnia 2019. Dziś w TV prawdziwe hity, takie jak "Zielona mila” z Tomem Hanksem, film animowany ”Vaiana: Skarb oceanu” i komedia romantyczna "Pretty Woman" z Julią Roberts. Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

"Zielona mila" – program TV na sobotę 20.04.2019

Rok 1935. Paul Edgecomb pracuje jako strażnik w więzieniu Cold Mountain w Luizjanie. Pilnuje najgroźniejszych przestępców skazanych na karę śmierci. Ich cele od pomieszczenia, w którym znajduje się krzesło elektryczne, oddziela długi korytarz zwany "zieloną milą". Do zakładu trafia John Coffey. czarnoskóry mężczyzna o wyjątkowo łagodnym usposobieniu. Na blok śmierci zostaje skierowany za rzekome zamordowanie dwóch 9-letnich dziewczynek.Niemal wszyscy współpracownicy Paula traktują Johna inaczej, zarówno jego podwładni Dean Stanton i Harry Terwilliger oraz najlepszy przyjaciel Brutus Howell. Jedyną osobą, która go nienawidzi, jest sadysta Percy Wetmore, kuzyn gubernatora.

Właśnie to bezwzględne traktowanie sprawiło, że strażnicy zaczynają współczuć skazanemu. Między Paulem a Johnem rodzi się wyjątkowa więź. Paul doznaje niewytłumaczalnego odczucia, że zetknął się z kimś wyjątkowym. Skazany posiada paranormalne zdolności. Dzięki nim uleczył Paula i żonę naczelnika więzienia.

Film nakręcono na podstawie powieści Stephena Kinga. Otrzymał cztery nominacje do Oscara.

"Zielona mila" – 20:00, TV Puls

"Vaiana: Skarb oceanu" – program TV na sobotę 20.04.2019

Trzy tysiące lat temu dzielni podróżnicy odkrywali wyspy Pacyfiku, ale z nieznanych przyczyn porzucili wyprawy. Po latach Moana, córka wodza polinezyjskiego plemienia, chce wznowić rejsy i odnaleźć legendarny skarb. W trakcie podróży spotyka potężnego półboga Maui, który do niej dołącza. Dwoje śmiałków wspólnie wyrusza w drogę ku nieznanemu.

Animacja była nominowana do Oscara i Złotego Globu.

"Vaiana: Skarb oceanu" – 20:05, Polsat

"Pretty Woman" – program TV na sobotę 20.04.2019

Vivian to kobieta z prowincji, którą bieda zmusiła do prostytucji. Pewnego dnia na Hollywood Boulevard, gdzie czeka na klientów, spotyka bogatego i przystojnego biznesmena Edwarda Lewisa z Nowego Jorku. Zgubił się w drodze do hotelu. Vivian zgadza się wskazać mu drogę. Edward jest do tego stopnia zauroczony piękną nieznajomą, że zaprasza ją do swojego apartamentu i postanawia wynająć na tydzień jako damę do towarzystwa. Oferuje jej trzy tysiące dolarów. Dzięki pieniądzom Edwarda, przyjaciółce i pracownikowi hotelu Vivian zmienia się w przeistacza się w elegancką kobietę o nienagannych manierach. Budzi powszechną uwagę na meczu polo i podczas wizyty w operze. Edward jest nią coraz bardziej zafascynowany. Ona odwzajemnia jego uczucie. Tydzień jednak szybko się kończy i zbliża się czas rozstania.

Film miał być pierwotnie gorzkim dramatem, a stał się komedią romantyczną. Produkcja wpisała się na stałe w popkulturę lat 90., a dla Julii Roberts była przełomem w karierze.

"Pretty Woman" – 20:55, TVN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także