Trwa ładowanie...
d4kvi1q

Program TV na poniedziałek – "Transformers: Wiek zagłady", "Karbala", "Listy do M." [20-05-2019]

Program TV na poniedziałek – 20 maja 2019. Dziś w TV zobaczymy film science fiction "Transformers: Wiek zagłady" z Markiem Wahlbergiem, polski dramat wojenny "Karbala" oraz hitową polską komedię "Listy do M.". Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program TV na poniedziałek – "Transformers: Wiek zagłady", "Karbala", "Listy do M." [20-05-2019]
Program TV na poniedziałek – "Transformers: Wiek zagłady", "Karbala", "Listy do M." [20-05-2019] (Materiały prasowe)
d4kvi1q

"Transformers: Wiek zagłady" – program TV na poniedziałek 20.05.2019

Mija kilka lat od bitwy kosmicznych robotów rozegranej na ulicach Chicago. Zawiązany wówczas sojusz Amerykanów i Autobotów przeciwko Deceptikonom zostaje rozwiązany. Pozostałe na Ziemi maszyny stają się celem tajnej jednostki CIA dowodzonej przez bezwzględnego Harolda Attingera. Współpracuje z nim Joshua Joyce, szef korporacji prowadzącej eksperymenty na kosmicznych robotach.

Tymczasem prowadzący farmę w Teksasie mechanik i wynalazca Cade Yeager kupuje ciężarówkę, którą jest uszkodzony Optimus Prime, przywódca Autobotów. Śladem maszyny podąża Lockdown, pozaziemski łowca nagród. Cade, jego córka Tessa i jej partner Shane Dyson zostają wciągnięci w konflikt.

d4kvi1q

W roli głównej Mark Wahlberg.

"Transformers: Wiek zagłady" – 20:10, Polsat

"Karbala" – program TV na poniedziałek 20.05.2019

3 kwietnia 2004 roku, trwa wojna w Zatoce Perskiej. Do irackiej Karbali, w której stacjonują siły międzynarodowe, tłumnie przybywają pielgrzymi, żeby celebrować muzułmańskie święto Aszura. Nagle dochodzi do serii krwawych zamachów. Na prośbę komendanta miejscowej policji, Polacy wzmacniają istniejącą od miesiąca placówkę przy ratuszu w Karbali. Wkrótce rebelianci przypuszczają atak na ratusz, odcinając obrońców od świata.

d4kvi1q

Grupa polskich oraz bułgarskich żołnierzy pod dowództwem kapitana Kalickiego jest zmuszona stawić czoła grupie ekstremistów, którzy mają przewagę liczebną i działają na znanym sobie terenie. Mimo ograniczonych zapasów jedzenia i amunicji oraz braku wsparcia z zewnątrz obrońcy utrzymują swoje pozycje przez cztery dni. Dzięki profesjonalizmowi, determinacji, a także ogromnej woli walki strona polsko-bułgarska nie tylko wygrywa, lecz również wychodzi ze starcia bez ofiar śmiertelnych.

W filmie występują m.in. Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Leszek Lichota, Michał Żurawski i Łukasz Simlat.

"Karbala" – 20:00, TVP Kultura

"Listy do M." – program TV na poniedziałek 20.05.2019

Prezenter radiowy Mikołaj Konieczny jest samotnym ojcem, ma syna Kostka. Chłopiec pragnie, by jego tata znowu się zakochał. Dyrektorka radia Małgorzata decyduje, że Mikołaj poprowadzi audycję w wigilię. Kobieta sprawia wrażenie chłodnej i nieprzystępnej, mimo iż wiedzie życie pełne dostatku u boku mądrego i wyrozumiałego Wojciecha. Podczas kolacji w domu pary pojawia się gość. Betty, samotna siostra Małgorzaty, oczekuje narodzin dziecka.

d4kvi1q

Z kolei atrakcyjna Doris, pracująca w centrum handlowym jako pomocnica świętego mikołaja, marzy o wielkiej miłości. Jej kolega z pracy, nałogowy podrywacz Melchior, romansuje z Kariną. Mężem kobiety jest policyjny negocjator Szczepan, który ma już dość upokorzeń ze strony żony i dorastającej córki. poszukuje kobiety, która pójdzie z nim na świąteczną kolację do jego rodziców. Losy tych wszystkich osób splatają się ze sobą w przeddzień Bożego Narodzenia.

Występują m.in. Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Zielińska, Beata Tyszkiewicz i Katarzyna Bujakiewicz.

"Listy do M." – 21:00, TVN 7

d4kvi1q

Podziel się opinią

Share
d4kvi1q
d4kvi1q