Trwa ładowanie...

Program TV na piątek – "Avengers", "Władcy umysłów", "Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich" [17-05-2019]

Program TV na piątek – 17 maja 2019. Dziś w TV zobaczymy wielki hit Marvela "Avengers", thriller "Władcy umysłów" z Mattem Damonem i kultową polską komedię "Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich". Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

Program TV na piątek – "Avengers", "Władcy umysłów", "Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich" [17-05-2019]Źródło: Materiały prasowe
d33zyhz
d33zyhz

"Avengers" – program TV na piątek 17.05.2019

Przebiegły Loki włamuje się do bazy organizacji T.A.R.C.Z.A. i wykrada kosmiczny sześcian zwany Tesseractem. Przedmiot stanowi źródło energii. Okazuje się, że bóg kłamstwa zawarł układ z rasą chitauri, która w zamian za cenny artefakt zgodziła się pomóc w inwazji na Ziemię.

Nick Fury, dyrektor agencji czuwającej nad globalnym bezpieczeństwem, postanawia pokrzyżować plany najeźdźców. W tym celu reaktywuje niezwykłą grupę Mścicieli. W jej skład wchodzą W jej skład wchodzą superbohaterowie: genialny wynalazca Iron Man, dzierżący potężny młot Thor, niepokonany zielony gigant Hulk, łucznik Sokole Oko, honorowy Kapitan Ameryka oraz przebiegła rosyjska agentka Natasha Romanoff, zwana Czarną Wdową. Każdy z członków ekipy posiada niezwykłe zdolności i moce. Muszą ponownie nauczyć się współpracy, a wewnętrzne spory i animozje odstawić na bok. Zbliżająca się katastrofa staje się testem wzajemnego zaufania.

W rolach głównych m.in. Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth i Samuel L. Jackson. Film zarobił ponad 1,5 mld dolarów, co jest jednym z najlepszych wyników w historii kinematografii.

"Avengers" – 20:00, TVN

"Władcy umysłów" – program TV na piątek 17.05.2019

Młody, ambitny polityk David Norris prowadzi kampanię w wyborach do senatu. Przez jedno opublikowane w prasie zdjęcie traci jednak poparcie i szansę na zwycięstwo. W dniu wieczoru wyborczego w hotelu przypadkowo spotyka tancerkę baletową Elise Sellas. Para miło spędza czas na rozmowie i żegna się pocałunkiem. Jakiś czas później David w drodze do swojej nowej pracy natyka się raz jeszcze na nieznajomą, od której otrzymuje numer telefonu. W firmie zauważa, że jego przełożony Charlie Traynor został w dziwny sposób zatrzymany w czasie.

d33zyhz

David zostaje uprowadzony przez agentów specjalnej organizacji, która pilnuje, aby życie ludzi toczyło się według konkretnego planu. Szef jednego z oddziałów, Richardson, informuje niedoszłego kongresmana, że zaplanowany dla niego scenariusz nie przewiduje spotkania z Elise. Ostrzega go też, że w przypadku nieposłuszeństwa może go czekać zabieg podobny do lobotomii. Mimo gróźb ze strony agentów David kontynuuje jednak poszukiwania Elise. Wkrótce udaje mu się ją odnaleźć. Wtedy jednak na ich drodze znowu pojawiają się funkcjonariusze tajnej organizacji.

Występują m.in. Matt Damon, Emily Blunt i Michael Kelly.

"Władcy umysłów" – 21:00, TVN 7

"Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich" – program TV na piątek 17.05.2019

Szeregowiec Franek Dolas w przebraniu sanitariusza bierze udział w ewakuacji rannych włoskich żołnierzy z Afryki. Razem z nimi płynie do Włoch. Wkrótce znów musi uciekać - tym razem przed włoskim trybunałem wojskowym. Niemcy aresztują go jako dezertera i wysyłają na front wschodni. Franek wyskakuje jednak z samolotu ze spadochronem. Ląduje w Polsce, na drzewie w przyklasztornym ogrodzie. Udaje mu się dostać do oddziału partyzantów, w którym służy jego znajomy, Józef Kryska. Po wielu przygodach i perypetiach Dolas zdobywa zaufanie nowych kolegów. Znajduje także miłość.

"Jak rozpętałem II wojnę światową: Wśród swoich" – 22:15, Polsat

d33zyhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33zyhz