Trwa ładowanie...

Program TV na piątek – "Avengers: Czas Ultrona", "Mustang", "Monachium" [24-05-2019]

Program TV na piątek – 24 maja 2019. Dziś w TV kasowy hit Marvela "Avengers: Czas Ultrona", dramat obyczajowy "Mustang" oraz dramat polityczny Stevena Spielberga "Monachium". Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

Program TV na piątek – "Avengers: Czas Ultrona", "Mustang", "Monachium" [24-05-2019]Źródło: Materiały prasowe
d3pjs46

"Avengers: Czas Ultrona" – program TV na piątek 24.05.2019

Agencja, w której służą superbohaterowie, zostaje rozwiązana. Wynalazca Tony Stark, który dał się poznać światu jako Iron Man, reaktywuje Ultrona - zaawansowaną sztuczną inteligencję. Ma ona wykrywać, szacować i eliminować zagrożenie. Ultron nie zamierza jednak służyć ludziom. Uznaje gatunek homo sapiens za wroga i postanawia go zniszczyć. Dąży też do utworzenia armii dronów, które pomogą mu w wypełnieniu misji, a później zasiedlą opustoszałą Ziemię. Avengersom nie udaje się zapobiec jej powstaniu i dochodzi do ataków.

Superbohaterowie sami stają się ich celem. Obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami herosi jako jedyni mogą pokrzyżować zbrodnicze plany maszyny. Muszą zapomnieć o wszystkim, co ich dzieli. W międzyczasie Ultron stara się udoskonalić swoje syntetyczne ciało. Do współpracy zmusza genetyczkę Helen Cho.

Łączne dochody filmu wyniosły ponad 1,4 mld dolarów, co daje mu miejsce w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających produkcji w historii kina. Występują m.in. Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner i Samuel L. Jackson.

"Avengers: Czas Ultrona" – 20:00, TVN

"Mustang" – program TV na piątek 24.05.2019

Zbliża się lato. Wracając z zakończenia roku szkolnego, nastoletnia Lale i jej cztery siostry niewinnie flirtują z kolegami. Postronni obserwatorzy uznają ich zachowanie za zbyt frywolne. Wybucha skandal i niczemu niewinne dziewczynki zostają uwięzione w swoim domu. Kiedy ich opiekunowie postanawiają jak najszybciej wydać je za mąż, siostry rozpoczynają desperacką walkę o swoją niezależność.

"Mustang" – 20:30, TVP Kultura

"Monachium" – program TV na piątek 24.05.2019

Podczas letnich igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień dostają się na teren wioski olimpijskiej. Atakują reprezentację Izraela i biorą 11 jej zawodników jako zakładników. 21 godzin później w wyniku źle poprowadzonej akcji służb specjalnych wszyscy sportowcy zostają zamordowani. Ginie również 8 porywaczy.

d3pjs46

W ramach zemsty premier Golda Meir powołuje tajną grupę agentów, którzy mają odnaleźć i zabić pozostałych przy życiu organizatorów zamachu. Na jej czele staje młody funkcjonariusz Mossadu, Avner, który dla dobra misji zmienia tożsamość i rozstaje się z ciężarną żoną. W skład grupy specjalnej wchodzą Steve, zuchwały kierowca urodzony w RPA, Żyd niemieckiego pochodzenia Hans, który specjalizuje się w fałszowaniu dokumentów, belgijski ekspert od materiałów wybuchowych Robert i Carl, który ma zacierać ślady ich działalności.

Akcja pod kryptonimem "Gniew Boży" początkowo przebiega pomyślnie. Dzięki wskazówkom uzyskanym od tajnego informatora agenci pod dowództwem Avnera zabijają kolejnych podejrzanych. W odwecie terroryści organizują krwawe zamachy. Wkrótce rozpoczynają polowanie na Avnera i jego ludzi. Młody dowódca zaczyna wątpić w sens swojej misji.

Film w reżyserii Stevena Spielberga miał 5 nominacji do Oscara. W jeden z głównych ról Daniel Craig. Autorem zdjęć jest Janusz Kamiński. Produkcja zarobiła ponad 130 mln dol.

"Monachium" – 21:00, TVN 7

d3pjs46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pjs46