Program TV na czwartek – "Nietykalni", "Czego pragną kobiety", "Ile waży koń trojański?" [09‑05-2019]

Program TV na czwartek – "Nietykalni", "Czego pragną kobiety", "Ile waży koń trojański?" [09-05-2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2019 08:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program TV na czwartek – 9 maja 2019. Dziś w TV zobaczymy komediodramat "Nietykalni" oraz komedie "Czego pragną kobiety" z Melem Gibsonem i "Ile waży koń trojański?" z Iloną Ostrowską i Robertem Więckiewiczem. Sprawdź, co ciekawego możesz zobaczyć dziś w telewizji.

"Nietykalni" – program TV na czwartek 09.05.2019

Pochodzący z Senegalu Driss wyszedł właśnie z więzienia i próbuje wywalczyć prawo do zasiłku. Potrzebuje znaleźć pracę. W ten sposób mężczyzna trafia do sparaliżowanego milionera Philippe'a, który wymaga stałej opieki. W przeciwieństwie do wielu innych kandydatów, Driss nie stara się zrobić na potencjalnym pracodawcy dobrego wrażenia. Wyraźnie nie zależy mu na otrzymaniu posady, a wyłącznie na podpisie. Zaskoczony jego bezpośredniością i sposobem bycia niepełnosprawny koneser sztuki daje mu pracę.

Driss wprowadza się do luksusowej posiadłości. Okazuje się naprawdę dobrym opiekunem, mimo że nie ma żadnych kwalifikacji. Obecność energicznego i pewnego siebie Drissa wpływa na wszystkich mieszkańców domu, w tym na córkę Philippe’a Elisę i służącą Yvonne. Z czasem między niewykształconym chłopakiem z blokowiska i bogaczem arystokratycznego pochodzenia rodzi się przyjaźń.

Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii. "Nietykalni" byli nominowani w 2012 roku do Złotego Globu.

"Nietykalni" – 20:00, TV Puls

"Czego pragną kobiety" – program TV na czwartek 09.05.2019

Pracujący w firmie reklamowej Nick Marshall nałogowo romansuje z modelkami w bikini. Jest przekonany, że żadna kobieta nie potrafi się oprzeć jego urokowi. Jego dobre samopoczucie zmienia się wskutek wypadku w łazience. Porażony prądem Marshall zyskuje zaskakujący dar - zaczyna słyszeć myśli kobiet. Dzięki temu dowiaduje się, że wcale tak nie fascynuje kobiet, jak mu się wcześniej wydawało. Nagle uświadamia sobie, że nie rozumie kobiet. Na początku nie potrafi w pełni wykorzystać daru. Wkrótce dochodzi do wniosku, że może dzięki niemu odnieść wiele różnych korzyści. Tymczasem nowa szefowa Nicka, Darcy McGuire, przygotowuje kampanię typowo kobiecych produktów. Marshall zaczyna z nią współpracować. Zamierza wykorzystać swój dar, by sabotować poczynania przełożonej. Oboje nie mogą jednak ukryć wzajemnej fascynacji, która niedługo przeradza się w namiętny romans.

"Czego pragną kobiety" – 21:00, TV 4

"Ile waży koń trojański?" – program TV na czwartek 09.05.2019

Psycholog Zofia Albrecht-Radecka jest kobietą spełnioną. Po rozstaniu z pierwszym mężem, nieudacznikiem i cwaniakiem Darkiem, związała się ze scenarzystą Jakubem, u boku którego odnalazła upragnione szczęście. Razem z nim wychowuje córkę z pierwszego małżeństwa, 12-letnią Florentynę. W sylwestrową noc na przełomie 1999 i 2000 roku Zosia obchodzi czterdzieste urodziny. Stwierdza, że ma do losu żal o tyle straconych lat. Uważa, że powinna wcześniej spotkać Kubę i ułożyć sobie życie. Nazajutrz rano spotyka ją niespodzianka - kobieta w tajemniczy sposób cofa się w czasie i budzi się w 1987 roku.

Z przerażeniem stwierdza, że znów mieszka z Darkiem, Florki nie ma na świecie, a za oknem panuje schyłkowy PRL. Zosia może szybciej uwolnić się od despotycznego męża i znaleźć prawdziwą miłość. Problem w tym, że w 1987 roku jej ukochany Jakub jest jeszcze żonaty z rozkapryszoną Lidką, a Florki nie ma nawet w planach. Pocieszeniem w tej trudnej sytuacji jest dla Zosi możliwość spotkania z ukochaną babcią, która wkrótce ma zginąć w wypadku.

Film w reżyserii Juliusza Machulskiego, autora wielu kultowych komedii, takich jak "Vabank", "Kiler", "Seksmisj"” czy też "Vinci". Występują m.in. Ilona Ostrowska, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Weronika Książkiewicz i Danuta Szaflarska.

"Ile waży koń trojański?" – 22:35, TVN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także