Prezydent Polski nie żyje, media zmieniły ramówki

Prezydent Polski nie żyje, media zmieniły ramówki
Źródło zdjęć: © AKPA

10.04.2010 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę w Smoleńsku rozbił się samolot Tupolew 154-M z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Nikt z pasażerów samolotu nie przeżył katastrofy. Czołowe stacje telewizyjne zmieniły ramówkę i nadają program specjalny.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że na pokładzie było 88 osób m.in prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Zginęła również cała załoga samolotu. Zginęło 96 osób.

Lech Kaczyński leciał na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał specjalną komisję do zbadania przyczyn katastrofy polskiego samolotu. Będzie jej przewodniczył premier Rosji Władimir Putin.

Już podczas pierwszych informacji na temat katastrof stacje informacyjne TVP Info, TVN 24, Polsat News, Superstacja zmieniły swoje ramówki, wprowadzając specjalne programy. Nadawanie normalnego programu zawiesiły też stacje TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN i transmitują sygnał kanałów informacyjnych. Z powodu ogromnej liczby wejść, występują też kłopoty z działaniem czołowych portali informacyjnych.

Od dziś obowiązki prezydenta - na podstawie artykułu 131 Konstytucji - wykonuje tymczasowo Marszałek Sejmu, czyli Bronisław Komorowski. Z zapisów ustawy zasadniczej wynika, że może to trwać maksymalnie 60 dni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także