Trwa ładowanie...

Prezenter pogody z TVP z dziewięcioma zarzutami prokuratorskimi

Prezenter pogody z TVP zamieszany w sprawę Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie? Jak się okazuje, prezenterowi postawiono aż 9 zarzutów.

Prezenter pogody z TVP z dziewięcioma zarzutami prokuratorskimiŹródło: Youtube.com
d1td31q
d1td31q

O zarzutach postawionych byłej prezes spółdzielni, Krystynie R., a także m.in. jednemu z członków zarządu, Jackowi S., znanemu widzom jako prezenter prognozy pogody z "Panoramy" TVP2 poinformował Jan Śpiewak na Twitterze.

- Członkowie poprzedniego zarządu mają 64 zarzuty. Dotyczą one działania na szkodę spółdzielni i fałszowanie dokumentów. Stary zarząd doprowadził do celowego zadłużenia spółdzielni i na tej podstawie wyprowadzał pieniądze. Już prawie oddali działki pod wieżowiec jednej z firm na poczet wirtualnego długu. Poza tym księgowa miała przenieść na siebie własność lokalu usługowego przy ul. Jana Pawła II a z rachunku powierniczego, który prowadził jeden z mecenasów spółdzielni, zniknęły 2 mln złotych. To ile pieniędzy zostało wyprowadzonych, nawet ciężko jest oszacować. To pieniądze rzędu kilkudziesięciu milionów złotych - powiedział "Faktowi" Jan Śpiewak z organizacji Wolne Miasto Warszawa.

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie kontynuuje śledztwo przeciwko 12 osobom związanym ze Śródmiejską Spółdzielnią Mieszkaniową w Warszawie, którym zarzucono wyrządzenie w mieniu Spółdzielni w latach 2012-2014 szkód majątkowych sięgających łącznie blisko 40 mln zł, a także narażenie Spółdzielni na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkód o wartości ok. 118,5 mln zł. (...) Podejrzani usłyszeli 64 nowe lub zmienione zarzuty związane przede wszystkim z karalną niegospodarnością i wyrządzeniem szkody majątkowej w mieniu Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – można przeczytać w oświadczeniu.

d1td31q

Jak się okazuje, Jacek S. zapytany przez "Fakt" o zarzuty w tej sprawie wyznał, że nic na ten temat nie wie. Oświadczenie prokuratury pokazuje jednak jasno, że znajduje się on na liście oskarżonych.

- Nowe lub zmienione zarzuty usłyszeli czterej byli członkowie zarządu Spółdzielni tj. Krystyna R. - 30 zarzutów, Agnieszka Ch. – 4 zarzuty, Jacek S. – 9 zarzutów, Władysław Ś. – 2 zarzuty brzmi dalej oświadczenie. Ponadto w sprawie tych osób wystosowano akt oskarżenia za przestępstwo zaniechania poddania Spółdzielni w latach 2010-2013 obowiązkowej lustracji.

Przypomnijmy, że Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła upadłość w 2014 roku po tym, jak popadła w długi po nieudanej inwestycji przy ul. Grzybowskiej. Proces w jej sprawie toczy się w Sądzie Rejonowym Warszawa Śródmieście.

d1td31q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1td31q