Trwa ładowanie...

Premiera płyty ze ścieżką dźwiękową Macieja Zielińskiego do filmu "Wkręceni 2"

Share
Premiera płyty ze ścieżką dźwiękową Macieja Zielińskiego do filmu "Wkręceni 2"
Źródło: mat. prasowe
d24k8at

Album ten zawiera także piosenki wykorzystane w filmie, w tym dwa utwory premierowe: "Lepiej być podobnym do nikogo" zespołu Feel oraz "Tylko z tobą chcę być sobą" Łukasza Zagrobelnego.
"Wkręceni 2" to zwariowana komedia opowiadająca kolejną przygodę bohaterów filmu "Wkręceni".

Tym razem głównym bohaterem fabuły jest Szyja, czyli Tomek Zarówny (Paweł Domagała)
. Pracując, jako obsługa autostrady zostaje zauważony przez agentkę gwiazd Klementynę (Małgorzata Socha) i zatrudniony przez nią, jako sobowtór wielkiej gwiazdy - Miki Mazura. To uruchamia lawinę wydarzeń.
Szyja ląduje w samym centrum polskiego szołbiznesu, staje się celebrytą i próbuje sprostać sytuacji. Jego żona, Jadwiga (Barbara Kurdej-Szatan) zaskoczona nagłym zniknięciem męża próbuje go odnaleźć. Film jest świetną satyrą na Polski szołbiznes i pretekstem do przyjrzenia się w krzywym zwierciadle życiu polskich celebrytów. W filmie wzięła udział plejada najpopularniejszych polskich aktorów, m.in.: Anna Mucha, Małgorzata Socha, Marta Żmuda Trzebiatowska, Bartosz Opania oraz odtwarzający główne role: Barbara Kurdej-Szatan i Paweł Domagała. Produkcja zdobyła już znaczną popularność w kinach. Po 4 tygodniach od premiery osiągnęła ponad 600 tys. widzów.

d24k8at

To trzecia produkcja Piotra Wereśniaka, w której pracuje on z kompozytorem Maciejem Zielińskim. Ścieżka dźwiękowa filmu jest bardzo różnorodna. Intrydze kreowanej przez agentkę gwiazd - Klementynę - towarzyszy żywiołowy i tajemniczy temat osadzony w rytmach latynoskich. Jadwigę i Szyję wiąże liryczny motyw grany przez gitarę akustyczną. W kilku scenach pojawia się też charakterystyczne tango.
W filmie pojawiły się także sceny skłaniające do żartów muzycznych. Tak stało się np. w scenie wizji narkotycznej Stopklatki (Antoni Królikowski)
, gdzie pojawia się muzyka nawiązująca do spaghetti westernów. Całość została dopełniona dwoma utworami klubowymi (urodziny Mikiego i sesja fotograficzna).

Ścieżka dźwiękowa "Wkręconych 2" w sprzedaży już od 14 Lutego! Więcej informacji tutaj

d24k8at

Podziel się opinią

Share
d24k8at
d24k8at