Prawie całe "Wiadomości" o koronacji. TVP ukryła przed widzami prawdę
W sobotę 6 maja prawie całe główne wydanie "Wiadomości" zostało poświęcone tematowi koronacji króla Karola III. Do Londynu pojechało aż czterech prezenterów, w tym Danuta Holecka. Mimo to widzowie TVP nie dowiedzieli się o kontrowersjach, jakie miały miejsce w trakcie ceremonii.
W głównym wydaniu "Wiadomości" aż 20 minut poświęcono tematom bezpośrednio związanym z koronacją Karola III i jego żony Camilli. Danuta Holecka zapowiadała kolejne materiały, realizowane w Londynie przez trzech reporterów. Ona sama również była obecna w stolicy Wielkiej Brytanii i wyraźnie widać było, że jest niezwykle ukontentowana.
Z narracji przekazywanej przez TVP wynikało jednoznacznie, że Brytyjczycy kochają monarchię, a koronacja była świętem jednoczącym naród. Rzeczywistość wyglądała inaczej, o czym donosiły m.in. Wiadomości WP.
Policjanci wynoszą protestujących. Trwają protesty po koronacji Karola III
Dziennikarze TVP rozmawiając z przechodniami w Londynie, pokazali tylko pozytywne wypowiedzi, potwierdzające przyjętą tezę. Tymczasem przed opactwem Westminsterskim w dniu koronacji Karola nie zabrakło antymonarchistów. Byli ubrani w żółte koszulki i trzymali transparenty z hasłami w stylu: "Nie mój król", "Sprywatyzować ich" itp.
W głoszonych hasłach pojawiały się nawiązania do skandali seksualnych księcia Andrzeja. Protestujący wykorzystali także wizerunek Meghan Markle, która nie przybyła do Londynu z księciem Harrym. Na jednej z tablic widniała jej podobizna z podpisem, że jest "królową serc". A przypomnijmy, że takim tytułem zwykło się określać księżną Dianę.
O protestujących, transparentach i interwencjach policji "Wiadomości" TVP nie wspomniały ani słowem w 20-minutowym bloku reportaży z Londynu, skupiając się tylko na pozytywnej stronie wydarzenia, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" z jednej strony znęcamy się nad "Bring Back Alice" i "Randką, bez odbioru", a z drugiej - postulujemy o przywrócenie w Polsce zawodu swatki (w "Małżeństwie po indyjsku" działa to całkiem sprawnie). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.