Pracownik TVP zwolniony za wpadkę z wpisem o Hannie Gronkiewicz-Waltz. Kurski nie miał litości

TVP wyciągnęła konsekwencje za pokazanie wulgarnego tweeta o Hannie Gronkiewicz-Waltz. O zwolnieniu pracownika odpowiedzialnego za sytuację poinformował Jacek Kurski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP
TVP (Agencja Gazeta)
WP

W wydaniu programu z 15 maja rozmawiano m.in. o powołaniu komisji weryfikacyjnej ds. afery reprywatyzacyjnej i o tym, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza się przed nią stawić. Tradycyjnie, na ekranie pojawiały się wpisy internautów. Wśród komentarzy odnoszących się do prezydent Warszawy, jeden był szczególnie wulgarny: "HGW dochodziła? Chyba na swojej działce ze swoim mężem" i pochodził z konta użytkownika o nicku @Koleszkawwa.

Wpis wzbudził sporo kontrowersji i krytyki dziennikarzy na temat pokazania wspomnianego komentarza na antenie. Interpelację w sprawie niefortunnego wpisu zgłosił poseł PO, Grzegorz Furgo - Bardzo trudno uwierzyć w błąd moderatora, wykorzystywanie kanału komunikacji tweetowej weszło w krew pracownikom TVP zacierając różnicę pomiędzy tym co prywatne a publiczne. A jeżeli był to błąd moderatora, to TVP po raz kolejny potwierdza wyraźny spadek profesjonalizmu również w sferze obsługi swoich programów, w sferze merytorycznej, technicznej i dziennikarskiej – pisał.

WP

Na interpelację odpowiedział osobiście Jacek Kurski wyjaśniając, jak sprawa została rozwiązana. Zaznaczył jednak, że odpowiednie kroki zostały podjęte tuż po incydencie.

- Błąd moderatora programu spotkał się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także kierownictwa redakcji publicystyki TVP Info. Zdecydowano m.in. o natychmiastowym zakończeniu współpracy z osobą odpowiedzialną za tę sytuację – poinformował w odpowiedzi prezes TVP.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP