Trwa ładowanie...
08-12-2015 13:31

"Pozostawieni": Ziemia zagubionych [DVD: Sezon 1.]

"Pozostawieni": Ziemia zagubionych [DVD: Sezon 1.]Źródło: East news
d1rkgq0
d1rkgq0

Gdy 11 lat temu na ekranach zadebiutował serial "Lost: Zagubieni", widzowie na całym świecie z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, którzy zaginęli i znaleźli się na nieznanej wyspie. Teraz na ekranie zagościli "Pozostawieni". Co łączy ich z dawnym hitem? Okazuje się, że coś więcej niż pomysł na chwytliwą i zaskakującą historię.

Akcja serii zaczyna się w momencie, gdy na całym świecie w niewyjaśnionych okolicznościach znika 2% populacji. Po trzech latach od tego wydarzenia mieszkańcy Mapelton dalej próbują pogodzić się z zaistniałą sytuacją i powrócić do normalnego życia. Nie jest to łatwe zwłaszcza, kiedy w żaden racjonalny sposób nie da się wyjaśnić tego, co się stało. Ludzie przechodzą kryzys wiary, kościoły świecą pustkami, a nową siłą staje się sekta, składająca się z osób, które straciły wszelką nadzieję.

Jej członkowie milczą, chodzą ubrani na biało i obowiązkowo palą papierosy. Uważają, że wszystko jest przesądzone i że nic nie można już zmienić. Z dumą głoszą hasło "Stop wasting your breath" i próbują przekonać innych, by dołączyli do nich w oczekiwaniu na zbliżający się nieunikniony koniec świata.

Damon Lindelof, jeden z pomysłodawców serialu "Lost: Zagubieni", postanowił przenieść na mały ekran "Pozostawionych" - bestsellerową opowieść autorstwa Toma Perrotty. Ich współpraca zaowocowała telewizyjnym hitem, którego 1. sezon został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków. Pokazano w nim świat, w którym nagle dochodzi do globalnego kryzysu. Zniknięcie milionów osób może zwiastować nadejście biblijnego końca cywilizacji. Czy to Bóg zabrał tych najwierniejszych, skazując pozostałych na apokaliptyczny koniec?

d1rkgq0

Twórcy serialu prezentują różne reakcje ludzi, którzy stracili najbliższych. Widzimy, jak bohaterowie targani są przez skrajne emocje. Ci dosadnie, a czasami wręcz brutalnie, odpowiadają na zaistniałą sytuację. Poznajemy poszczególnych bohaterów nie tylko w relacjach z innymi ocalałymi. W kolejnych epizodach odkrywamy ich przeszłość, która nie zawsze jest powodem do dumy.

Serial "Pozostawieni" przyciąga uwagę zarówno ciekawym scenariuszem, jak i obsadą. Chociaż to Liv Tyler uważana jest za gwiazdę serii, przyćmiewają ją Ann Dowd i Christopher Eccleston, genialnie tworzący spójną całość z odtwarzanymi przez siebie postaciami. Rola w serialu była jednak przede wszystkim dużym sprawdzianem dla męża Jennifer Aniston. Justin Theroux do tej pory słynął z kreacji drugoplanowych. W 2015 roku głośno zrobiło się o nim w związku ze ślubem z jedną z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Aktor otrzymał w końcu szansę, by uwolnić się od dotychczasowego wizerunku i pokazać, na co go stać. Czy mu się udało? Oceńcie sami.

Jedno jest pewne - "Pozostawieni" to serial, któremu warto dać szansę, chociażby ze względu na wyjątkowe intro przedstawiające malarską wersję wniebowstąpienia połączonego z dantejską wizją końca świata. Początkowy klip znany z hitu wymieniany jest wśród najlepszych w ostatnich latach. Warto zatem przekonać się na własne oczy, dlaczego.

Wydanie DVD:

Wydanie DVD 1. sezonu serialu "Pozostawieni" ukazała się nakładem Galapagos. Na trzech płytach zamieszczono 10 odcinków, które oglądać można w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Niestety, zabrakło opcji lektora, dla wielu wręcz niezbędnej. Tą dużą dla większości widzów niedogodność rekompensują jednak dodatki specjalne.

d1rkgq0

Oprócz standardowych komentarzy twórców do pilotowego i finałowego odcinka, na płytach dołączono trwające blisko godzinę materiały bonusowe. Pierwszy, najdłuższy z nich, odsłania kulisy realizacji hitu. Możemy z niego dowiedzieć się m.in. czym różni się wersja telewizyjna "Pozostawionych" od książkowej oraz jak obsada ocenia granych przez siebie bohaterów. Ale nie tylko! Pomysłodawcy i aktorzy przypominają znane z historii niewyjaśnione zaginięcia sprzed lat.

Kolejnym dodatkiem jest rozmowa Toma Perrotty i Damona Lindelofa, w której obaj pomysłodawcy serii wspominają pracę nad scenariuszem. Widzowie mogą też bliżej poznać historię sekty powstałej po tzw. Dniu Bohaterów. Jakie motywacje kierują tą grupą? Próbę odpowiedzi na to pytanie znajdziemy w bonusie "Dowód winy. Winni Pozostali".

To jednak nie koniec! Twórcy przygotowali małą niespodziankę dla wielbicieli hitu. W kilkuminutowym klipie uchylili rąbka tajemnicy dotyczącego dalszych losów bohaterów. Okazuje się, że w 2. sezonie ulubionych czekają ich duże zmiany. Jakie? Dowiecie się tego z ostatniego ze specjalnych materiałów zamieszczonych na płytach.

Wersja DVD "Pozostawionych" spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych fanów hitu.
Ocena: 8/10
d1rkgq0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rkgq0