Trwa ładowanie...
30-06-2014 14:39

"Pozostawieni" od poniedziałku na antenie HBO GO

"Pozostawieni" od poniedziałku na antenie HBO GOŹródło: mat. promocyjne
d4adxtx
d4adxtx

Wyobraź sobie, że pewnego dnia ktoś z twoich bliskich znika. Nie ginie w katastrofie lotniczej, nie pada ofiarą powodzi, bomby nuklearnej czy szaleńca z kałasznikowem. Znika, tak po prostu, a ty nie wiesz, czy kiedykolwiek wróci i dlaczego go nie ma.

Sytuacja, w której w taki właśnie tajemniczy sposób znika 2% ludzkości to punkt wyjścia powieści „Pozostawieni” Toma Perrotty i jej serialowej ekranizacji, która ma premierę w HBO 30 czerwca.

Jednak mimo mało realistycznego początku, „Pozostawieni” nie należą do gatunku fantasy , motorem powieści nie jest też rozwikłanie zagadki zniknięcia, to raczej mroczny portret społeczeństwa w kryzysie. Oto bowiem mieszkańcy Mapleton – to małe miasteczko jest doskonałą metaforą ludzkości - muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy.

d4adxtx

Powieść została znakomicie odebrana, zarówno przez krytyków, jak i czytelników – znalazła się na listach najlepszych książek roku „New York Timesa”, „Washington Post” i „USA Today”, a Stephen King wystawił jej laurkę w jednym z wydań „The New York Times Book Review”. Perrotta, który jest także scenarzystą i współproducentem serialu, ma już na koncie sukcesy filmowe – za scenariusz do filmu „Małe dzieci”, na podstawie jego własnej powieści, otrzymał nominację do Oskara, do Oskara nominowano także inny film na podstawie jego powieści „Wybory”. Drugim producentem serialu jest Damien Lindelof – kontrowersyjny twórca serialu „Lost. Zagubieni”. Pierwsze recenzje zza oceanu pozwalają wierzyć, że i serial odniesie ogromny sukces.

d4adxtx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4adxtx