Trwa ładowanie...

Poznał żonę dzięki muzyce. Historia miłości Marka i Urszuli Sierockich

Marek Sierocki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych, który w branży działa już ponad 30 lat. Choć swoją wiedzą o muzyce dzieli się często i chętnie, jego życie prywatne skryte jest tajemnicą. Wiemy, że od wielu lat tworzy szczęśliwy związek z Urszulą, ale jak się poznali?

Marek Sierocki zajmuje się nie tylko dziennikarstwem. Śpiewa, gra na akordeonie, jest konferansjerem, a nawet występuje jako DJMarek Sierocki zajmuje się nie tylko dziennikarstwem. Śpiewa, gra na akordeonie, jest konferansjerem, a nawet występuje jako DJŹródło: AKPA, fot: AKPA
d160kxn
d160kxn

Marek Sierocki, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych w kraju, ma wiele twarzy i talentów, a jego głos jest znany chyba każdemu. Karierę rozpoczął jako prezenter w 1985 r. na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. Już w okresie studenckim rozpoczął współpracę z redakcją młodzieżową Programu Czwartego Polskiego Radia, której zwierzchnikiem był wtedy Grzegorz Miecugow. Sam Sierocki uczył się u boku Marka Niedźwieckiego i Piotra Kaczkowskiego. Od połowy lat 80. możemy go oglądać również w roli prezentera muzycznego "Teleexpressu".

Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej tego, czy zajmował i zajmuje się Marek Sierocki. Gra na akordeonie, jest wokalistą, DJ-em, prowadzącym i konferansjerem, bywał dyrektorem artystycznym. Współpracował z wieloma gazetami, telewizjami, wydał kilka książek, a kilka lat temu został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju telewizji publicznej. Jego wielką pasją jest piłka nożna. Ale przy tym wszystkim ma także życie prywatne - jest mężem i ojcem.

Historia miłości Sierockich jest oczywiście związana z muzyką, która połączyła ich ponad 40 lat temu. Swoją przyszłą żonę Urszulę poznał w warszawskim klubie Hybrydy, gdzie pracował jako DJ.

d160kxn

- Było to w roku 1976 r. i graliśmy jako zespół na dyskotece do tańca, a ponieważ tego repertuaru nie mieliśmy za dużo, to też między kolejnymi występami puszczałem muzykę z płyt, trochę z magnetofonu - opowiadał w rozmowie z Życiepw.pl. I tak to się zaczęło.

I choć Sierocki rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, w jednym z wywiadów wyznał, że bardzo lubią razem gotować.

- Wielu rzeczy w kuchni uczę się od mojej żony, która świetnie gotuje. Bardzo często pichcimy razem, dzieląc zadania. Uważam, że wspólne przygotowywanie, a później oczywiście także wspólne spożywanie posiłków jest fantastyczną sprawą, która zbliża ludzi - zdradził w "Do Rzeczy".

Marek Sierocki poznał się ze swoją żoną w warszawskim klubie Hybryda East News
Marek Sierocki poznał się ze swoją żoną w warszawskim klubie HybrydaŹródło: East News, fot: PIOTR WYGODA
Marek Sierocki poznał się ze swoją żoną w warszawskim klubie Hybryda East News
Marek Sierocki poznał się ze swoją żoną w warszawskim klubie HybrydaŹródło: East News, fot: PIOTR WYGODA

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sierocki atakuje Godlewskie: "Internet kreuje gwiazdy, które są odbierane negatywnie"

d160kxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d160kxn