Trwa ładowanie...

"Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko COVID-19". Film hitem internetu

Szczepionki na COVID-19 to teraz temat numer jeden w mediach na całym świecie. Najwięcej żartów wywołuje szczepionka rosyjska, o której krótki klip nagrali Polacy. I to taki, że dostrzegła ich rosyjska telewizja publiczna.

Share
"Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko COVID-19". Film hitem internetu
Źródło: YouTube.com
d1d5ypt

Na świecie trwa gorąca dyskusja o szczepionkach na COVID-19, które mają sprawić, że w końcu wyjdziemy z pandemii. Szczepienia rozpoczęto na Wyspach Brytyjskich i jak pisaliśmy, jedną z ostatnich gwiazd, które przyjęły zastrzyk, był Ian McKellen. Na program szczepień czekają jeszcze Polacy i parę innych krajów. Swoją szczepionką - Sputnik-V - chwalą się także Rosjanie. W internecie roi się od żartów na ten temat. Swój mistrzowsko zaserwowali Polacy z popularnej grupy na YouTube - HRejterzy.

Ich filmik "Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko Covid-19" obejrzało w serwisie już prawie 2 mln internautów. Była o nim mowa w niemieckiej prasie, a teraz trafili do rosyjskiej telewizji publicznej.

Zobacz: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)

"Relacja jednego z pierwszych ludzi, którzy przyjęli rosyjską szczepionkę przeciw Covid-19" była przed kilkoma miesiącami viralem w sieci. Filmik opublikowano w sierpniu i od tego czasu obejrzano go 1,7 mln razy. Trwa nieco ponad minutę i ma formę krótkiego wideo-bloga zaszczepionego faceta, który z poważnego biznesmena w koszuli zmienia się w stereotypowego Rosjanina. Najpierw nabiera akcentu, potem zamienia koszulę na biały bezrękawnik, następnie dochodzą mu klapki.

d1d5ypt

Silnym rosyjskim akcentem opowiada o polowaniu na niedźwiedzie za domem, a na koniec mówi: "Rosyjska szczepionka jest zaje...ista. Polecam wszystkim. Za nas, za was, za ropę i gaz".

Wziął rosyjską szczepionkę przeciwko Covid-19

Jak się okazuje, filmik spodobał się nie tylko w Polsce. Klip zaserwowano ekspertom, którzy gościli w programie "Czas pokaże" w publicznej stacji telewizyjnej Federacji Rosyjskiej, Pierwyj kanał. Filmik Polaków można zobaczyć mniej więcej od 53 minuty programu.

Fani HRejterów komentują na Facebooku: "Ostatni raz za polską gwiazdę w rosyjskiej telewizji uchodziła Maryla Rodowicz. Brawo, ten rynek stoi otworem".

"Mogę tylko pogratulować. Skoro nawet słynna rosyjska telewizja pokazała to w świetle pozytywnym (no bo mogę oglądać to w oryginale) to Panowie HRejterzy naprawdę robicie dobrą robotę".

d1d5ypt

Podziel się opinią

Share
d1d5ypt
d1d5ypt