Poznajcie bohaterów "Domu nad rozlewiskiem"

Poznajcie bohaterów "Domu nad rozlewiskiem"
Źródło zdjęć: © AKPA

10.08.2009 17:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szybko i sprawnie - tak można powiedzieć o trwających właśnie zdjęciach do serialu "Dom nad rozlewiskiem", ekranizacja bestseleru Małgorzaty Kalicińskiej.

Na planie serialu, który odbywał się na warszawskie Saskiej Kępie, spotkaliśmy plejadę czołowych bohaterów: Joannę Brodzik, która gra główna bohaterką Małgosię, Olę Frycz czyli Marysię, córkę głównej bohaterki, Annę Czasroryską, która gra Paulę, Antka Królikowskiego - serialowego Kubę, a także Piotra Grabowskiego, który wcieli się w byłego męża Małgosi oraz jego partnerkę, Ewę Bakalarską.

Joanna Brodzik zdradziła, że zanim komukolwiek przyszło do głowy, aby zaprosić ją na zdjęcia próbne do serialu, "Dom nad rozlewiskiem" od dawna bardzo intensywnie w niej żył.

Aktorka kupowała książkę wielu bliskim jej kobietom. Dla niej samej, propozycja roli Małgosi okazała się znakiem, że pewne rzeczy przychodzą we właściwym czasie.

Świetnie i na planie, i w towarzystwie swojej serialowej matki, Małgosi czuje się Ola Frycz czyli Marysia. "Gram bohaterkę przeniesioną z książki, ale chciałam jej nadać kilka swoich cech. Jedną z głównych zmian jest to, że Marysia, która w powieści gra na perkusji i śpiewa w zespole jazzowym, w serialu zasiądzie przy pianinie. Skończyłam szkołę muzyczną i pomyślałam, że skoro umiem grać na fortepianie, to nie trzeba będzie markować, a ja będę czuła się lepiej. Zrezygnowaliśmy też z jazzu na rzecz bardziej mrocznych dźwięków" - opowiada Olga Frycz.

Anna Czartoryska gra Paulę, przyjaciółkę Marysi. "Moja Paula jest zwariowaną dziewczyną, szaloną artystką, która projektuje szałowe suknie... Tymczasem, kiedy ja próbuję coś szyć, przyszywając guzik zazwyczaj przyszywam rękaw do pleców. Ale to dla mnie frajda, że w serialu mogę nosić te wszystkie kolorowe ciuchy, bo moja szafa jest zdecydowanie klasyczna" - przyznaje Anna Czartoryska.

Tego dnia na planie spotkaliśmy też Antka Królikowskiego, który wcieli się w chłopaka Marysi, Kubę. "Mój bohater jest kompilacją skrajnych cech, które widza zaskoczą. Zależy mi na tym, aby była to postać zabawna. Taki kumpel z lustra" - mówi Antek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także