Trwa ładowanie...

Powstanie prequel "Chinatown". Netflix zaprosił do współpracy Davida Finchera

Film Romana Polańskiego “Chinatown” doczeka się serialowego prequela. Za kamerą stanie David Fincher, twórca “Siedem” i “Podziemnego kręgu”. Produkcję zobaczymy na Netfliksie.
Share
"Chinatown" z Jackiem Nicholsonem i Faye Dunaway było kasowym hitem.
"Chinatown" z Jackiem Nicholsonem i Faye Dunaway było kasowym hitem.Źródło: Materiały prasowe
d25r6d9

Chinatown” jest drugim amerykańskim filmem w dorobku Romana Polańskiego, który przyniósł mu prawdziwą sławę. Produkcja doczekała się aż 11 nominacji do Oscarów, ale została nagrodzona jedynie za scenariusz Roberta Towne’a.

Ten sam scenarzysta napisze wcześniejsze losy głównego bohatera "Chinatown". Detektywa Jake’a Gittesa w oryginale grał Jack Nicholson. Fabuła ma skupiać się na początkach działalności detektywa w skorumpowanym Los Angeles. Nieznana jest jeszcze data premiery.

Zobacz: "The Crown" 3 Netflix: Nowa królowa Olivia Colman

Pierwszy odcinek serialu ma wyreżyserować David Fincher. Reżyser jest stałym współpracownikiem Netfliksa od czasów "House of Cards". Współtworzył również serial "Mindhunter".

d25r6d9

Zainteresowanie Netfliksa filmem z 1974 r. zapewne jest dziś powodem do zadowolenia Romana Polańskiego. Reżyser ostatnio przechodzi trudne chwile, wobec nowych oskarżeń o gwałt pod jego adresem oraz zakłócanie premiery jego najnowszego filmu "Oficer i szpieg".

"Chinatown" Polańskiego o do dziś jest uznawany za jeden z najwybitniejszych czarnych kryminałów. Według Amerykańskiego Instytutu Filmowego zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych filmów kryminalnych, zaraz po "Vertigo" Alfreda Hitchcocka.

d25r6d9

Podziel się opinią

Share
d25r6d9
d25r6d9