Trwa ładowanie...
ycipk-3su8tz

Powstanie prequel "Chinatown". Netflix zaprosił do współpracy Davida Finchera

Film Romana Polańskiego “Chinatown” doczeka się serialowego prequela. Za kamerą stanie David Fincher, twórca “Siedem” i “Podziemnego kręgu”. Produkcję zobaczymy na Netfliksie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Chinatown" z Jackiem Nicholsonem i Faye Dunaway było kasowym hitem.
"Chinatown" z Jackiem Nicholsonem i Faye Dunaway było kasowym hitem. (Materiały prasowe)
ycipk-3su8tz

Chinatown” jest drugim amerykańskim filmem w dorobku Romana Polańskiego, który przyniósł mu prawdziwą sławę. Produkcja doczekała się aż 11 nominacji do Oscarów, ale została nagrodzona jedynie za scenariusz Roberta Towne’a.

Ten sam scenarzysta napisze wcześniejsze losy głównego bohatera "Chinatown". Detektywa Jake’a Gittesa w oryginale grał Jack Nicholson. Fabuła ma skupiać się na początkach działalności detektywa w skorumpowanym Los Angeles. Nieznana jest jeszcze data premiery.

Zobacz: "The Crown" 3 Netflix: Nowa królowa Olivia Colman

ycipk-3su8tz

Pierwszy odcinek serialu ma wyreżyserować David Fincher. Reżyser jest stałym współpracownikiem Netfliksa od czasów "House of Cards". Współtworzył również serial "Mindhunter".

Zainteresowanie Netfliksa filmem z 1974 r. zapewne jest dziś powodem do zadowolenia Romana Polańskiego. Reżyser ostatnio przechodzi trudne chwile, wobec nowych oskarżeń o gwałt pod jego adresem oraz zakłócanie premiery jego najnowszego filmu "Oficer i szpieg".

"Chinatown" Polańskiego o do dziś jest uznawany za jeden z najwybitniejszych czarnych kryminałów. Według Amerykańskiego Instytutu Filmowego zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych filmów kryminalnych, zaraz po "Vertigo" Alfreda Hitchcocka.

ycipk-3su8tz
Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3su8tz

ycipk-3su8tz
ycipk-3su8tz