Trwa ładowanie...

Na antenę wraca Lista Przebojów Trójki. Ale bez Niedźwieckiego

Nowy dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia zamierza przywrócić dawny ład. Lada dzień na antenie ponownie usłyszymy audycje "Zapraszamy do Trójki" i "Lista Przebojów Trójki". Tyle że z innymi prowadzącymi.

Na antenę wraca Lista Przebojów Trójki. Ale bez NiedźwieckiegoŹródło: ONS.pl
d4llj94
d4llj94

W poniedziałek 25 maja odwołano z funkcji dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego i powołano Kubę Strzyczkowskiego. Wieloletni dziennikarz rozgłośni zapowiada jej powrót do korzeni. Podczas wtorkowego spotkania z pracownikami Trójki nowy dyrektor obiecał im niezależność.

Trwają rozmowy na temat powrotu do radia dziennikarzy, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli wypowiedzenia. Wiadomo już, że Strzyczkowskiemu udało się namówić do współpracy Marcina Łukawskiego i Krystiana Hanke, którzy w najbliższy czwartek znowu poprowadzą audycję "Zapraszamy do Trójki".

Zobacz: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Z kolei w piątek nowy dyrektor Trójki będzie gościem audycji "Godzina prawdy" prowadzonej przez Michała Olszańskiego. W jej trakcie odpowie na pytania słuchaczy oraz dziennikarza.

d4llj94

- To będą symboliczne godziny, bo w lutym to prezes radia Agnieszka Kamińska nie zgodziła się, by Kuba wystąpił w programie Olszańskiego - mówi anonimowy dziennikarz z Myśliwieckiej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jednak nie wszyscy radiowcy planują powrót do Trójki. Stanowczo odmówili Wojciech Mann i Marcin Kydryński. Obu panów od czerwca będzie można usłyszeć w radiu Nowy Świat. Wciąż nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Marek Niedźwiecki. Lista Przebojów Trójki ponownie rozbrzmi na antenie w piątek 29 maja, lecz - jak wynika z naszych informacji - tym razem audycję poprowadzi Mariusz Owczarek. Nowy dyrektor stacji twierdzi, że zapowiadany audyt nie zostanie przeprowadzony.

- Niepotrzebny jest żaden audyt. Potrzebny jest odporny na boty i inicjatywy hakerskie sprawny program komputerowy. To dotyczy wszystkich nadawców, tylko się tym nie chwalą. I tyle na ten temat, to jest cała tajemnica tak zwanych manipulacji - nie ma programów odpornych na ataki hakerskie. Spróbujemy stworzyć system, który będzie trudny do złamania - powiedział Strzyczkowski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Zmieni się również współprowadzący "Salonu politycznego Trójki". Paweł Lisicki zrezygnował z tej funkcji jeszcze pod koniec działalności byłego dyrektora Tomasza Kowalczewskiego. Nowy włodarz Trójki uznał, że publicyści prasowi odtąd będą wyłącznie gośćmi i komentatorami audycji. Przypomnijmy, że Paweł Lisicki pełni funkcję redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy".

- Wydaje mi się, że cenna poznawczo i intelektualnie jest sytuacja, kiedy z jednej strony mamy komentatora z "Newsweeka", a z drugiej strony z tygodnika "Sieci". Ja tak lubię, na pewno bardziej niż układ, gdy mamy dwóch komentatorów z "Sieci", a z tamtej stronie nikogo - powiedział Kuba Strzyczkowski w rozmowie z PAP.

d4llj94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4llj94