Trwa ładowanie...
d1b3gut

Ponad 12 tysięcy takich samych petycji w sprawie TVN-u i TVN24 trafiło do KRRiT!

Autorzy identycznych petycji żądali cofnięcia koncesji obu kanałom. Czyżby widzowie konkurencyjnych stacji szykowali bojkot?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Grzegorz Kajdanowicz, "Fakty"
Grzegorz Kajdanowicz, "Fakty" (TVN/x-news)
d1b3gut

- Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016 na portalach internetowych, których autorzy wskazywali na przypadki nierzetelnych informacji podawanych na antenie programów TVN i TVN24 - opisała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w swoim sprawozdaniu, które zacytowały Wirtualne Media.

Petycja została stworzona przez użytkownika serwisu citizengo.org i do tej pory podpisana przez ponad 35 tysięcy osób. W treści znaleźć można przykłady fałszowania rzeczywistości, czyli linki do artykułów, w których powoływano się na "Fakty" lub inne programy TVN-u.

Sama petycja brzmiała tak (pisownia oryginalna):

d1b3gut

Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak min. „Fakty TVN”. Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność. (...)

W mojej ocenie, w chwili obecnej, Polakom potrzebna jest przede wszystkim rzetelna informacja. Informacja a nie opinia przemycona w podawaniu faktu, wsparta pogardliwym tonem głosu czy niewybredną mimiką, które to elementy przekazu mają kluczowe znaczenie dla przekazu telewizyjnego. Przykładów, w których członkowie polskich rodzin czy poszczególnych grup społecznych skaczą sobie wręcz do gardeł, bo „w TVN mówili” jest aż nadto i oceniam to zjawisko jako bardzo groźne dla polskiej racji stanu i dla polskiego, dość już podzielonego i zmanipulowanego przez media społeczeństwa.

Być może manifest zakończył się sukcesem. Od jakiegoś czasu bowiem KRRiT uważniej przygląda się treściom nadawanym przez TVN i TVN24.

d1b3gut

Jak czytamy na stronie Wirtualnych Mediów, w październiku 2016 roku rada podjęła postępowanie w sprawie pomyłki, do której doszło po premierze filmu „Smoleńsk” - wypowiedź innej osoby w programie TVN24 przypisano pilotowi Arturowi Wosztylowi. W lutym 2017 roku na wniosek posłanki Krystyny Pawłowicz przyjrzano się materiałom emitowanym w "Faktach" - oceniono, że podsycają one społeczne napięcia. W marcu 2017 roku KRRiT stwierdziła, że w reportażu w programie "Czarno na białym" traktującym o katastrofie smoleńskiej dziennikarze nie dochowali należytej staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów.

Co wy sądzicie o "Faktach"? Według sondaży to właśnie program informacyjny stacji TVN jest najchętniej oglądany przez polskich telewidzów.

Tutaj znajdziesz aktualny program tv!
Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1b3gut

Podziel się opinią

Share
d1b3gut
d1b3gut