Trwa ładowanie...

Pomylili Kraków z Białorusią! Wpadka w amerykańskim serialu

Stacja CBS nie odrobiła lekcji z geografii. Prezenterka wiadomości w serialu "Scorpion" opowiadała o kryzysie militarnym na Białorusi, podczas gdy w tle było widać Bazylikę Mariacką i pomnik Adama Mickiewicza.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pomylili Kraków z Białorusią! Wpadka w amerykańskim serialuŹródło: Materiały prasowe
d389aqx
d389aqx

W telewizyjnym serialu "Scorpion" stacji CBS, zaszło pewne nieporozumienie. Jak donosi "Gazeta Krakowska", producenci wykorzystali zdjęcie Krakowa i umieścili go w jednym z odcinków serii. Dzięki temu widz może zobaczyć wydanie wiadomości, w którym prezenterka, stojąc na Rynku Głównym w Krakowie, opowiada o kryzysie na Białorusi.

Byłaby to świetna reklama dla Krakowa, problem w tym, że ci, którzy nie znają miasta z pocztówek, uwierzą, że naprawdę jest to Białoruś. Prezenterka w serialu mówi: "Na spokojne pola Białorusi wkrótce mogą wjechać czołgi. Zaognia się konflikt graniczny z Litwą i Łotwą." Kończy tym, że Polska, Rosja, Chiny, Niemcy i USA obiecują wsparcie militarne.

Sprawę skomentował wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, Andrzej Kulig.

d389aqx

- Rzeczywiście, istnieją mapy świata, na których Białoruś jest umieszczona na obszarze Rzeczypospolitej. Najwyższy jednak czas, aby amerykańskie media dokonały aktualizacji i korekty granic państw w Europie. Pewne jest natomiast, że ani w XVII wieku, ani tym bardziej w wieku XXI Kraków nie wchodził w skład ziem białoruskich - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Andrzej Kulig dodaje też, że komentarz w tej sprawie zostanie przesłany wydawcy stacji CBS.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d389aqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d389aqx