Trwa ładowanie...

Polskie media godnie przeszły próbę: o katastrofie bez sensacji

Share
Polskie media godnie przeszły próbę: o katastrofie bez sensacji
Źródło: AKPA
d3thnf7

Polskie media godnie przeszły próbę, jaką była katastrofa pod Smoleńskiem - oceniła Rada Etyki Mediów. Zaapelowała jednocześnie o wytrwanie w poczuciu odpowiedzialności, zaniechanie sporów i szerzenia sensacji.

"Tragiczna katastrofa pod Smoleńskiem, śmierć prezydenta RP, jego małżonki oraz wybitnych przedstawicieli życia publicznego, stała się próbą dla mediów" - napisała w oświadczeniu przesłanym we wtorek Rada Etyki Mediów.

"Dziennikarze i komentatorzy przeszli ją godnie, informując Polaków o przebiegu zdarzeń, przewidując ich przełomowe znaczenie w budowaniu jedności wokół spraw najważniejszych dla państwa i narodu - mimo różnic ideowych i politycznych" - głosi oświadczenie.

d3thnf7

Rada Etyki Mediów apeluje jednocześnie "o wytrwanie w poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne". "Poniechajmy eksponowania politycznych swarów, szerzenia sensacyjnych pogłosek, pochopnych podejrzeń i oskarżeń. Niech ta tragedia narodowa umocni w nas dobre odruchy i postawy, jakie ujawniły się tak powszechnie w dniach żałoby" – napisano.

W polskich mediach żałoba trwa od momentu ukazania się pierwszych informacji o katastrofie. Telewizje i radia natychmiast zmieniły swoje ramówki, jeszcze w sobotę ukazały się specjalne wydania dzienników i tygodników, portale internetowe przybrały czarno-białe barwy.

A jak to Państwo oceniacie zachowanie mediów po sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu? Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w polu komentarze na dole strony.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d3thnf7

Podziel się opinią

Share
d3thnf7
d3thnf7