Eurowizja 2022. Przeciek zmienił wszystko. Bukmacherzy dają Polsce największe szanse

Daria na "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem
Daria na "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem
Źródło zdjęć: © AKPA

01.02.2022 08:17, aktual.: 01.02.2022 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do rozpoczęcia Konkursu Piosenki Eurowizji zostały trzy miesiące i jeszcze nie wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę na imprezie w Turynie. Nie zmienia to faktu, że zagraniczne zakłady bukmacherskie już teraz typują nasz kraj na zwycięzcę. Ma to związek z przeciekiem dotyczącego jednego z naszych kandydatów.

Na tegorocznej Eurowizji we Włoszech zaprezentują się artyści z 41 państw. Dotychczas tylko 10 z nich wskazało swoich reprezentantów, ale bukmacherzy już teraz największą szansę na zwycięstwo dają Polsce (9 proc.).

W zestawieniu opublikowanym na eurovisionworld.com drugie miejsce zajmuje Australia (7 proc.), a podium zamykają Włochy (6 proc.). Stawiając dziś 1 euro na zwycięstwo Polski, można liczyć na wygraną od 7,5 do 10 euro. Gdyby jakimś cudem wygrała najniżej notowana Bułgaria, każde postawione euro dawałoby nawet 360 euro.

Przypomnijmy, że Polska wyłoni swojego kandydata w publicznej preselekcji (głosami jurorów i telewidzów) dopiero 19 lutego po koncercie w Telewizji Polskiej. O bilet do Turynu ubiegają się: Ania Byrcyn, Daria Marx Marcinkowska, Emilia Dębska, Karolina Lizer, Karolina Stanisławczyk i Chika Toro, Kuba Szmajkowski, Lidia Kopania, Krystian Ochman, siostry Szlachta oraz zespół Unmute.

Obraz
© eurovisionworld.com

Dotychczas liderką w krajowych rankingach była Daria, która ze swoim przebojem "Paranoid" występowała w "You Can Dance – nowa generacja" i na "Sylwestrze Marzeń" w Zakopanem. Zdaniem zagranicznych bukmacherów to jednak nie ona przyniesie zwycięstwo Polsce. Przewidywana wygrana jest bowiem związana z przeciekiem, do jakiego doszło w związku z występem Krystiana Ochmana.

W sieci pojawił się ostatnio krótki fragment jego piosenki "River", która zostanie oficjalnie zaprezentowana 3 lutego. Ten przeciek wystarczył, by zagraniczni bukmacherzy dostrzegli w Ochmanie materiał na zwycięzcę, choć wcale nie jest powiedziane, że to on poleci do Turynu.

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także