Trwa ładowanie...
d4r9p5c

Polsat szykuje nowy serial. Roboczy tytuł "Maria Matejko"

Widzowie mogą już się szykować na nowość w ramówce Polsatu. Stacja szykuje nowy, "lekki, kryminalny" serial, o wdzięcznie brzmiącym tytule "Maria Matejko".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polsat szykuje nowy serial. Roboczy tytuł "Maria Matejko"
(ONS)
d4r9p5c

Do trwającej pandemii koronawirusa i związanej z nią kwarantanny musiały się dostosować praktycznie wszystkie gałęzi gospodarki. Z dużą zmianą musi się mierzyć branża kulturalna i rozrywkowa. Artyści szukają innych form kontaktu z fanami i w dużej mierze przenieśli się do sieci, stacje telewizyjne zaś musiały zmienić ramówkę. Programy telewizyjne z działem publiczności zostały zawieszone, lub realizowane w owej formule.

Dość spokojni za to byli producenci popularnych seriali. Sezony każdego z nich były nagrywane z dużym wyprzedzeniem tak, by wypełnić wiosenną ramówkę odcinkami. Jak się okazuje, w związku z tym, że już niebawem będą mogły ruszyć prace na planach filmowych, Polsat podobno zaczął prace nad nową produkcją.

Na zamówienie stacji ma powstać nowy serial, który, jak informował "Pudelek", zastąpi "Zawsze warto". Choć produkcja spotkała się ze sporą sympatią widzów i została nagrodzona Telekamerą, Polsat nie zdecydował się na kontynuację.

d4r9p5c

Nowością w ramówce ma być serial roboczo nazwany "Maria Matejko" i jest oparty na pomyśle kryminalno-obyczajowego serialu "Candice Renoir" z 2013 roku, emitowanego na antenie France 2. Francuski pierwowzór doczekał się siedmiu sezonów.

W rodzimej wersji w rolę główną ma się wcielić Paulina Chruściel. W pozostałych rolach wystąpią: Anna Matysiak, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Krystian Wieczorek. Zdjęcia do serialu planowane są na przełomie maja i czerwca, emisja planowana jest po wakacjach, czyli prawdopodobnie w jesiennej ramówce. Pierwszy sezon ma się składać podobno z ośmiu odcinków.

d4r9p5c

Podziel się opinią

Share

d4r9p5c

d4r9p5c