Trwa ładowanie...
10-05-2016 17:22

Polsat SuperHit Festiwal 2016: co obejrzą widzowie?

Share
Polsat SuperHit Festiwal 2016: co obejrzą widzowie?Źródło: AKPA
d3ief90

Tegoroczna, druga już w historii, edycja festiwalu Telewizji Polsat zaskoczy muzyczną różnorodnością, zdobędzie hitami i zadowoli nawet najbardziej wybrednych. Podobnie jak przed rokiem niespodzianki czekają widzów już pierwszego dnia festiwalu w "Koncercie platynowym". W sobotę sceną zawładną wykonawcy najbardziej chwytliwych piosenek w koncercie "Radiowy przebój roku". To nie wszystko, swoje jubileusze świętować będą artyści, którzy wywarli ogromny wpływ na polski rynek muzyczny - Zbigniew Wodecki, Lady Pank i IRA. W ostatnim dniu Festiwalu czeka nas deser czyli kabaretowa śmietanka, którą umiejętnie przyrządzą Piotr Bałtroczyk i Ewa Błachnio. Przypomnijmy, ubiegłą pierwszą edycję Polsat SuperHit Festiwal, w ciągu 3 dni obejrzało blisko 10,5 mln widzów.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Polsat SuperHit Festiwal, 1. dzień

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w "Koncercie platynowym" zobaczymy artystów, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. Spośród tego wąskiego grona, wybrani zostali artyści, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. I tak na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpią m.in.: Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Bracia - wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound'n'Grace, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra oraz Anna Wyszkoni, dla której występ podczas naszego Festiwalu będzie też okazją do świętowania 20 lat pracy artystycznej.

d3ief90

Ale to nie wszystko! Pierwszego dnia festiwalu czekają nas jeszcze dwa rockowe jubileusze zespołów z dwóch różnych muzycznych dekad. 35 lat na scenie w specjalnym, pełnym przebojów koncercie zatytułowanym "Tacy sami od 35 lat" podsumuje jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 80. - grupa Lady Pank. Na koncie mają ponad dwadzieścia albumów i dziesiątki hitów, które zna każdy m.in. "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Marchewkowe pole", "Fabryka małp", "Sztuka latania", "Tacy sami" czy "Zawsze tam gdzie ty". Tysiące fanów, wciąż nie pozwala im zapomnieć, że to również dzięki nim polski rock ma się wciąż świetnie.

Z kolei w koncercie "Parę chwil" 30 lat świętować będzie z nami zespół, którego piosenki stały się symbolem odradzającej się w latach 90. Polski - IRA. To oni byli uważani za jeden z najpopularniejszych i najbardziej kasowych zespołów w tamtych czasach. Niejednokrotnie mianowani przez krytyków muzycznych - "polską Metalliką" - wyznaczali trendy w muzyce rockowej pierwszej połowy lat 90. Do dziś przyjaźnią się z ikoną hard rocka i rock'n'rolla - amerykańską grupą Aerosmith - a wszystko zaczęło się podczas niezapomnianego koncertu w Warszawie na Stadionie Gwardii w 1994 roku, kiedy to właśnie oni stanęli na scenie jako support rockowych gigantów z Bostonu. Po wydaniu jednej z najlepszych w ich dorobku płyt - "Mój dom", to do nich należało miano "najbardziej koncertowej grupy w Polsce". Z tej płyty pochodzi utwór - "Nadzieja", piosenka - hymn, która dała zespołowi IRA muzyczną nieśmiertelność.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Polsat SuperHit Festiwal, 2. dzień

Drugiego dnia festiwalu zapraszamy na koncert "Radiowy przebój roku" i jubileuszowy występ wybitnego wokalisty i instrumentalisty Zbigniewa Wodeckiego.

d3ief90

Przebojów artystów, którzy wystąpią w koncercie "Radiowy przebój roku" słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu, partnera festiwalu, międzynarodowa firma BMAT zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie. Koncert „Radiowy przebój roku” to ranking najczęściej odtwarzanych polskich hitów ostatniego roku na antenach wszystkich polskich rozgłośni radiowych od lokalnych, poprzez regionalne, aż do tych o zasięgu ogólnopolskim. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy m.in.: Sarsę i "Naucz mnie" Margaret z utworem "Heartbeat", Natalię Nykiel z piosenką "Bądź duży", zespół Enej i ich "Zbudujemy dom", LemONa z "Jutrem", zespół IRA z utworem "Wybacz", Grzegorza Hyżego i jego "Pusty dom", Kasię Popowską z przebojem "Lecę tam" i Antka Smykiewicza, który zaśpiewa swój hit "Pomimo burz".

Zbigniew Wodecki, którego jubileusz 40 - lecia będziemy mogli obejrzeć drugiego dnia festiwalu o sobie mówi, że jest "artystą śpiewającym". Swoją przygodę z muzyką zaczął bardzo wcześnie - już w wieku 5 lat zaczął ćwiczyć grę na skrzypcach! To właśnie ten instrument otworzył mu drogę na wielkie sceny, grał z zespołem ANAWA Marka Grechuty, a następnie z zespołem Ewy Demarczyk. Zbigniew Wodecki to artysta totalny i z całą pewnością renesansowy. Prócz skrzypiec, gra na trąbce, aranżuje, komponuje, a przede wszystkim od ponad 40 lat również śpiewa. Równie dobrze czuje się na wielkiej scenie z orkiestrą, jak i w telewizyjnym studiu, gdzie - czego dowodził nie raz - potrafi błysnąć niebanalnym porównaniem czy trafną puentą. Jednym kojarzy się nieodłącznie z „Pszczółką Mają”, tytułową piosenką z bajki, którą zaśpiewał w 1979 roku, dla innych Wodecki to wielkie festiwalowe przeboje, z rozmachem zaaranżowane na orkiestrę i wyśpiewane jego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, takie jak np. "Zacznij
od Bacha". Wszyscy jednak pamiętają go z pewnością z wielkiego przeboju lata roku 1985 „Chałupy Welcome to”. Z zespołem Mitch & Mitch, w ubiegłym roku nagrał na nowo swoją debiutancką płytę "1976: A Space Odyssey". Krążek został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność jak i dziennikarzy i dziś ma już status Złotej Płyty. "Dzięki Mitch & Mitch odzyskałem radość muzykowania" - powiedział w wywiadzie dla PR1 Zbigniew Wodecki, a takie utwory jak "Rzuć to wszystko co złe" czy "Opowiadaj mi tak" znów znalazły się na listach przebojów. Niezwykli goście, zabawne anegdoty i dużo doskonałej muzyki - to czeka nas podczas tego wyjątkowego jubileuszowego koncertu artysty.

Polsat SuperHit Festiwal, 3. dzień

Trzeciego dnia festiwalu tradycyjnie zaprosimy widzów na kabaretowo - muzyczny deser. W szalonym wieczorze pełnym premierowych skeczów, pojawią się topowi wykonawcy polskiej sceny kabaretowej, po których możemy spodziewać się tylko dobrej zabawy. Wystąpią m.in. Kabaret Ani Mru Mru, Kaberet Neo-nówka, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak. Wieczór poprowadzi zaprawiony na dobre i na złe w scenicznym boju duet Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk.

Polsat SuperHit Festiwal 2016 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz Albert Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d3ief90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ief90
d3ief90