Trwa ładowanie...

Polsat krytykowany za Festiwal Weselnych Przebojów. "Wirus u was nie zaraża?"

Na antenie stacji w piątkowy wieczór transmitowano koncert z Mrągowa. Na widowni było mnóstwo osób nie zachowujących bezpiecznego dystansu oraz nie zakrywających ust i nosów. Internauci nie pozostawili na Polsacie suchej nitki.

Polsat krytykowany za Festiwal Weselnych Przebojów. "Wirus u was nie zaraża?"Źródło: Polsat
dkiexsm
dkiexsm

Z powodu pandemii koronawirusa wiele par zdecydowało się na przełożenie ślubu. Gościom, którzy nie mogli odżałować braku udziału w weselu, z pomocą przyszedł Polsat, który wyemitował Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie.

Jak donoszą widzowie, w muzycznym wydarzeniu brali udział też przedstawiciele władz miasta. Nie przeszkodziło im to jednak w ignorowaniu tłumu zgromadzonego w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Zobacz: Krzysztof Skiba o sytuacji artystów w czasie pandemii: "Odmrożono jedną nogę i to nie w całości"

Liczba osób biorących udział w imprezie była tak duża, że fizycznie nie było możliwości zachowania wymaganego dystansu 1,5 m. Wielu festiwalowiczów nosiło maseczki na brodach lub nie miało ich wcale.

dkiexsm

Choć na scenie występujący artyści zachowywali dystans, zdarzały się wyjątki. Na przykład Ela Romanowska i Rafał Maserak, którzy byli zarówno prowadzącymi koncert, jak wykonali utwór "Daj mi tę noc" kilkukrotnie przebywali na scenie bardzo blisko siebie, a przed początkiem koncertu pozowali razem przytuleni na ściance.

Widzowie, którzy oglądali festiwal w domach, nie kryli oburzenia złamaniem w Mrągowie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

"Pierwszy raz od czasu koronawirusa widzę tak masywną imprezę. Co drugi bez maseczki . Artyści i prowadzący w ogóle. Szok po prostu. Dla nich jak widać wirusa nie ma, a później będzie znów problem, bo wystarczy że tam faktycznie 10 ma koronawirusa na ten tłum i gotowe" - zwróciła uwagę internautka na Facebooku.

Polsat
Źródło: Polsat

"Do lekarza nie można iść, bo koronawirus, w sklepie kary za brak maseczki, wesela i pogrzeby z obostrzeniami. A tu co? I jak ich wszystkich poszukać trzeba było i objąć kwarantanną" - pisała kolejna osoba.

dkiexsm

Cześć internautów kpiła z Polsatu, twierdząc że w następnym wydaniu programu informacyjnego stacji "Wydarzenia" na pewno będą informować o nowym ognisku zachorowań w Mrągowie.

Polsat
Źródło: Polsat

Decyzja stacji o organizacji wydarzenia w warunkach łamiących zasady reżimu sanitarnego dziwi tym bardziej, że Polsat zmierzył się już z zachorowaniami na planie własnej produkcji. Mowa o serialu "Przyjaciółki", gdzie aż 8 osób było zarażonych koronawirusem, przez co trzeba było przerwać prace i odesłać całą ekipę na kwarantannę oraz badania.

Na imprezie w Mrągowie wystąpili m.in. Cleo, Sławomir i Kajra, Elektryczne Gitary, Zenek Martyniuk, Kayah, Boys, Top Girls.

Stacja dotąd nie zabrała głosu w sprawie warunków organizacji Festiwalu Weselnych Przebojów.

dkiexsm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkiexsm