Trwa ładowanie...

Polityczne grzechy Billa Clintona na małym ekranie

Kanał History zamierza przybliżyć widzom kulisy jednego z najgłośniejszych skandali politycznych w dziejach USA - procesu impeachmentu wobec prezydenta Billa Clintona.

Polityczne grzechy Billa Clintona na małym ekranieŹródło: Getty Images
d2qrla8
d2qrla8

Sześcioodcinkowa produkcja będzie nosić tytuł "The Breach" i powstanie na podstawie bestsellerowej książki Petera Bakera - "The Breach: Inside the Impeachment and Trial of William Jefferson Clinton". Scenariusz piszą R.J. Cutler i David K. Israel. Cutler zajmie się także produkcją wykonawczą i reżyserią cyklu. Rozpoczęły się już poszukiwania aktorów.

Serial ma pokazać widzom kulisy skandalu - od momentu, gdy świat dowiedział się o romansie Billa Clintona z Monicą Lewinsky. Poznamy wszystkich graczy politycznej przepychanki, którą ta rewelacja rozpoczęła, doradców prezydenta i jego wrogów: od Hillary Clinton, Newta Gingricha, Kena Starra po Boba Livingstona i wielu innych, którzy tygodniami pojawiali się na głównych stronach nie tylko amerykańskich gazet.

- Tłem dla tej historii jest początek wojen pomiędzy stacjami newsowymi i rewolucji mediów społecznościowych - komentuje R.J. Cutler. - "The Breach" to wyjątkowa polityczna historia. To opowieść o tym, jak coś w naszym rządzie pękło i co nigdy nie zostało naprawione. To również emocjonująca opowieść o osobistych i zawodowych ambicjach, nieposkromionej pysze w dążeniu do władzy, osobistych słabościach - tym wszystkim, co niemal doprowadziło do upadku prezydentury".

Bill Clinton piastował stanowisko prezydenta USA od 1993 do 2001 roku. Próba jego usunięcia z urzędu, czyli impeachmentu, miała miejsce na przełomie 1998 i 1999 roku.

d2qrla8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qrla8