Trwa ładowanie...
d4leh9x

Politycy będą zadowoleni z tego sondażu? Cała prawda o "Uchu Prezesa"

"Ucho Prezesa" powróciło z nowym sezonem, a my pytamy, czy to, co dzieje się w serialu, ma realny wpływ na postrzeganie Prawa i Sprawiedliwości przez widzów. Jak wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonym na panelu Ariadna, niemal połowa Polaków uważa, że produkcja zmienia nasz sposób postrzegania partii Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Robert Górski stworzył serial "Ucho Prezesa", który dziś jest hitem
Robert Górski stworzył serial "Ucho Prezesa", który dziś jest hitem (Materiały prasowe)
d4leh9x

Wydarzenia polityczne, które miały miejsce od czasu, kiedy wybory parlamentarne wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość, zainspirowały Roberta Górskiego i innych aktorów do stworzenia mini serialu satyrycznego. "Ucho Prezesa" od początku było szeroko komentowane. Do tej pory wszyscy zastanawiają się, czy prezes Jarosław Kaczyński śledzi produkcję, żeby sprawdzić, jak jego postać jest przedstawiana.

Jak wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonym na panelu Ariadna, 44 proc. Polaków uważa, że "Ucho Prezesa" negatywnie wpływa na wizerunek partii rządzącej. 17 proc. natomiast ma inne zdanie i twierdzi, że scenki odgrywane w produkcji mogą przyczynić się do ocieplenia wizerunku.

   WP.PL
(WP.PL)

Widzowie oraz politycy z pewnością zastanawią się, czy "Ucho Prezesa" może mieć rzeczywisty wpływ na wybory parlamentarne - a zwłaszcza pozycję PiSu. Nie jest przecież tajemnicą, że media niezwykle mocno oddziałują na zasiadających przed ekranami telewizorów i komputerów wyborców. Jak wynika z sondażu, 29 proc. pytanych Polaków jest przekonanych, że serial może spowodować, że PiS utraci władzę. Ci, którzy wierzą, że "Ucho Prezesa" w żaden sposób nie wpłynie na los parii Kaczyńskiego w wyborach, jest aż 40 proc.

   WP.PL
(WP.PL)

W serialu pojawia się wiele charakterystycznych postaci ze świata polityki m.in. Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński. Choć mało który się do tego przyznaje, każdy z polityków chciałby, aby serial ocieplił jego wizerunek. Czy Robertowi Górskiemu rzeczywiście udało się sprawić, że patrzymy na rządzących łaskawszym okiem? Aż 60 proc. respondentów odpowiedziało, że przerysowane zachowanie bohaterów serialu nie ma odniesienia do rzeczywistości. Co zaskakujące, jedynie w przypadku Jarosława Kaczyńskiego można mówić o swoistym ociepleniu wizerunku (14 proc.). Tuż za nim są Andrzej Duda i Donald Tusk (po 5 proc.), potem Beata Szydło (4 proc.), Grzegorz Schetyna (2 proc.), Paweł Kukiz i Ryszard Petru (po 2 proc.).

d4leh9x

A czy ktoś stracił swoją pozycję przez "Ucho Prezesa"? Tutaj wyniki są jeszcze bardziej zaskakujące. Polacy uznali, że Kaczyński, owszem, stał się im bliższy, ale stracił na politycznej wiarygodności. Podobnie jest w przypadku Beaty Szydło (7 proc.), Andrzeja Dudy (5 proc.) oraz Donalda Tuska (4 proc.). A wy jak sądzicie?

ZOBACZ TAKŻE: Ryszard Czarnecki ogląda "Ucho Prezesa"

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4leh9x

Podziel się opinią

Share
d4leh9x
d4leh9x